Anketu Král cyklistiky vyhrála mistryně světa Labounková

foto Romana Labounková vyhrála 31. října 2019 v Mladé Boleslavi poprvé v kariéře anketu Král cyklistiky. Třicetiletá bikerka v letošním roce obhájila titul mistryně světa ve fourcrossu.

Mladá Boleslav - Romana Labounková vyhrála poprvé v kariéře anketu Král cyklistiky. Na slavnostním vyhlášení v Mladé Boleslavi se stala teprve druhou vítězkou v historii ankety od jejího založení v roce 1965. V roce 2002 usedla na trůn dráhařka a silničářka Lada Kozlíková.

Fotogalerie

"Je to pro mě určitě překvapení. O to cennější, že jsem si mohla sednout na trůn jako teprve druhá žena. Čekala jsem, že vyhraje Tomáš Bábek, který byl z mého pohledu domácím cyklistickým králem tohoto roku. Moje disciplína navíc není olympijská, takže není třeba až tak ceněná a sledovaná," řekla třicetiletá bikerka.

Labounková v letošním roce obhájila titul mistryně světa ve fourcrossu. Jak dnes také ale potvrdila, šlo o její poslední velké vítězství, neboť světovým zlatem na začátku srpna v italském Val di Sole kariéru zakončila.

"Loni po zisku prvního titulu světové šampionky jsem měla obrovskou radost, letos se mi podařilo zlato obhájit, ale o hattrick usilovat nebudu. Tohle byl asi můj poslední titul a příští mistrovství světa nepojedu. V nejlepším se má skončit," prohlásila Labounková.

Její rozhodnutí je už podle všeho nezvratné, k opaku nedopomohl ani dnešní slavnostní večer. "Moc mě to ale potěšilo. Je to taková pěkná tečka jak za tímto rokem, tak i celou kariérou," dodala Labounková, jež v minulosti úspěšně závodila rovněž v olympijském bikrosu.

V 55. ročníku ankety vystřídala na trůnu silničního profesionála Romana Kreuzigera, který byl loni oceněn již popáté. Historicky nejúspěšnějšími cyklisty jsou bratři Jan a Jindřich Pospíšilové, kteří díky úspěchům v kolové vyhráli osmkrát.

Labounková byla vyhlášena jako nejlepší žena v závodech horských kol, mezi muži byl oceněn Kristián Hynek, který skončil druhý na mistrovství světa v maratonu. Mezi silničáři byli nejlepší Nikola Nosková a Zdeněk Štybar. Kategorii cyklokrosařů ovládli Kateřina Nash a Michael Boroš.

Jako nejlepší dráhaři byli oceněni Jarmila Machačová a Tomáš Bábek, mezi handicapovanými Kateřina Antošová a Patrik Jahoda a mezi juniory Veronika Jaborníková a Pavel Bittner.

Do Síně slávy byli přijati Miroslav Janout a Vladimír Holeček.

Vítězové jednotlivých kategorií ankety Král cyklistiky za rok 2019:

Král cyklistiky: Romana Labounková.

Silnice: Nikola Nosková, Zdeněk Štybar.

Horská kola: Romana Labounková, Kristián Hynek.

Cyklokros: Kateřina Nash, Michael Boroš.

Sálová cyklistika: Adéla Přibylová, Jiří Hrdlička a Pavel Loskot.

Handicapovaní: Kateřina Antošová, Patrik Jahoda.

Bikros: Dominik Topinka.

Dráha: Jarmila Machačová, Tomáš Bábek.

Junioři: Veronika Jaborníková, Pavel Bittner.

Objev roku: Štěpánka Fremlová, Daren Dvořák, Aneta Novotná, Eliška Hanáková.

Síň slávy: Miroslav Janout, Vladimír Holeček.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je sobota 15. srpna 2020

Očekáváme v 15:00 25°C

Celá předpověď