Ani druhý test u německé kancléřky Merkelové koronavir neprokázal

foto Ilustrační foto - Německá kancléřka Angela Merkelová

Berlín - Ani druhý test nákazu koronavirem u německé kancléřky Angely Merkelové nepotvrdil. Oznámil to dnes podle agentury DPA mluvčí německé vlády, který uvedl, že kancléřka podstoupí další test v příštím týdnu. Merkelová byla minulý týden v pátek na očkování u lékaře, u něhož se následně nákaza ukázala.

"Spolková kancléřka nadále pracuje z domácí karantény a začátkem příštího týdne se nechá znovu testovat," citovala DPA vládního mluvčího. Pětašedesátiletá politička podstoupila první test s negativním výsledkem v pondělí.

Merkelová ještě v neděli vpodvečer na tiskové konferenci v Berlíně představila nová opatření v boji proti koronaviru, na nichž se domluvila s ministerskými předsedy spolkových zemí. Krátce poté se ale dozvěděla o nákaze svého lékaře, a rozhodla se proto jít okamžitě do domácí karantény, ze které německou vládu nyní řídí.

Merkelová dnes z karantény telefonicky jednala s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem o pandemii nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Podle prohlášení německé vlády se oba politici shodli na tom, že nynější krize může být překonána jen díky mezinárodní spolupráci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je pátek 3. dubna 2020

Očekáváme v 23:00 3°C

Celá předpověď