Anglie za bučení při hymnách a oslňování laserem dostala pokutu 30 tisíc eur

foto Anglický fotbalista Harry Kane dává gól Dánsku v semifinále ME.

Nyon (Švýcarsko) - UEFA potrestala Anglii za bučení fanoušků při hymnách soupeře a oslňování dánského brankáře při rozhodující penaltě v prodloužení semifinále fotbalového mistrovství Evropy laserem. Fotbalová asociace musí zaplatit pokutu 30 tisíc eur (asi 772 tisíc korun).

Anglie ve středu vyhrála díky kontroverzní penaltě, před jejímž rozehráním někdo z hlediště do obličeje Kaspera Schmeichela opakovaně svítil zeleným laserem. Dánský brankář pokutový kop chytil, ale Harry Kane z dorážky rozhodl o výhře 2:1 a postupu do finále proti Itálii.

UEFA rovněž potrestala Anglii za opakované bučení fanoušků při hymnách soupeře. Příznivci domácích na stadionu ve Wembley se provinili nejen před zápasem s Dánskem, ale také v předchozím osmifinálovém duelu s Německem

Disciplinární komise UEFA už v pátek potrestala Maďarsko za rasistické pokřiky a homofobní transparenty při Euru. Ministr zahraničí Péter Szijjártó to však označil za soud bez důkazů a přirovnal to k chování komunistického režimu.

"Komise, která takhle rozhodla, je zbabělá a žalostná. Měli by se stydět," řekl k pokutě 100 tisíc eur a uzavření stadionu na dva zápasy plus na jeden s podmínkou. "Je to jako za komunismu: Nepotřebují důkazy, stačí jen pár jednotných výpovědí," dodal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď