Andrea Verešová kralovala festivalu uměleckého skla

foto Andrea Verešová

Galerie Minea pořádá již čtrnáctý ročník festivalu uměleckého skla Glass Fest Karlovy Vary 2014. Oficiální doprovodná akce Mezinárodního filmového festivalu se uskuteční v prostorách karlovarské Vřídelní kolonády od 11. července do 31. srpna 2014. Vernisáž ozdobila módní přehlídka slovenské návrhářky Jany Pištejové, která zavítala do Karlových Varů se svou show Dream of californication. Hvězdou módní přehlídky se stala krásná Andrea Verešová.

Řada celebrit a významných osobností se sešla na vernisáži Glass Fest Karlovy Vary 2014. V prostředí Vřídelní kolonády událost slavnostně zahájil moderátor Petr Jančařík. Módní návrhářka Jana Pištejová představila show „Dream of californication“.

Gabriela Partyšová

Modely Jany Pištejové jsou odvážné, ženské, často extravagantní. „Propojit sklo a šaty pro mě bylo výzvou a myslím, že se to povedlo, vše se tu blýskalo,“ usmívá se Pištejová. Módní show komentovala Gabriela Partyšová. Přehlídku zdobily krásky Andrea Verešová, Jitka Válková, Nikol Moravcová, slovenská herečka a moderátorka Lenka Vacvalová, první vicemiss SK 2003 Miroslava Luberdová, finalistka Miss Universe SK 2010 Jana Mutňanská, Miss Intercontinental SK 2006 Katarína Manová a misska Denisa Pasečiaková, která zvýtězila v lonském roce v Číně v soutěži o nejkrásnější tělo světa.

Galerie Minea a Mgr.A. Radek Stehlík ve spolupráci se společností Euronova Group tradičně i letos uspořádala přehlídku současné sklářské tvorby Glass Fest Karlovy Vary 2014, která je k vidění až do konce srpna.

Těžištěm akce je reprezentativní výstava současného skla v prostorách přízemí a patra Vřídelní kolonády, kde se představí více než třicet výtvarníků a skutečných mistrů v oboru z ČR. Ze zahraničních hostů se účastní třináct autorů. K vidění bude celkem šedesát pět exponátů. Organizátoři připravili zajímavou přehlídku prací současných autorů všech věkových skupin, zastávajících různé názory na tvorbu a vyjadřujících se prostřednictvím rozmanitých technik a technologií. Více informací se dozvíte na: www.glassfest.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je sobota 13. srpna 2022

Očekáváme v 17:00 24°C

Celá předpověď