Americký thriller Lov vstoupí do českých kin 14. května

foto Betty Gilpinová ve filmu Lov (The Hunt).

Praha - Americký thriller Lov, který měl vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru tuzemskou premiéru odloženou z 2. dubna, distribuční společnost CinemArt uvede 14. května. Zástupci médií snímek režiséra Craiga Zobela dnes zhlédli za mimořádných opatření proti pandemii. Počet míst v sále byl omezen, sezení v kině bylo možné jen v rouškách a ob řadu, blokované řady byly označeny páskou. Při projekcích byla zakázána konzumace jídla.

Skupina dvanácti lidí se v thrilleru Lov stane lovnou zvěří, aniž by tušila, kdo a proč je lovcem. Původci této sadistické hry, kteří se považují za společenskou elitu, však podcenili schopnost přežití podnikavé dívky Crystal, veteránky z Afghánistánu, kterou ve snímku ztvárnila Betty Gilpinová.

Jason Blum, producent hororů Uteč, My a akční série Očista, a Damon Lindelof, spolutvůrce televizních seriálů Pozůstalí a Ztraceni, přicházejí s filmem s mnoha dějovými zvraty. Násilí a krvavé scény odlehčují černým humorem v dialozích plných vulgárních výrazů, které místy postrádají politickou korektnost. "Lov je velmi akční, velmi násilná, ale zároveň velmi hravá satira," podotkl scenárista Lindelof. "Ukazuje dvě skupiny lidí, které si navzájem nerozumějí, a tak se proti sobě dopustí extrémního násilí. Také jsem chtěl stvořit děsivý příběh, který bude mít společenský přesah a zároveň se u něj budete smát," dodal.

Ačkoliv se děj filmu odehrává převážně v Chorvatsku, filmaři ho natáčeli v americkém státě Louisiana. Snímek obsahuje několik popkulturních odkazů, například je v něm zmíněn snímek Slzy slunce s Brucem Willisem a jediné, na čem se shodnou dvě hlavní sokyně Crystal (Gilpinová) a Athena (Hilary Swanková), je četba knihy Farma zvířat George Orwella.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je úterý 2. března 2021

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď