Americký spisovatel Stephen King neobnoví práva na vydání knih v Rusku

foto Ilustrační foto - Americký spisovatel Stephen King během představení své knihy 'Doctor Sleep', která je pokračováním románu 'The Shining' (Osvícení).

Washington/Londýn - Americký spisovatel Stephen King se kvůli útoku na Ukrajinu rozhodl, že neobnoví práva na další vydání svých knih v Rusku. Autor desítek bestsellerů, které v Rusku vyšly v obrovských nákladech, to napsal na twitteru. Kontrakty s ruskými nakladateli už nechtějí uzavírat ani britský spisovatel Neil Gaiman a Kanaďan Linwood Barclay.

"Uznávám, že to není zvlášť velká oběť a bude to mít asi takový účinek jako pšouknutí do větru, ale neobnovím smlouvy na vydání knih v Rusku," napsal na twitteru Barclay, známý autor detektivek.

Na jeho příspěvek zareagoval i Stephen King lakonickým komentářem "Ani já ne". Přidal se i britský autor fantasy a sci-fi románů Neil Gaiman, který na twitteru napsal: "Budu se snažit zjistit, které ruské smlouvy dokážu ovlivnit a jak daleko jsou s vydáním. Nebudu je chtít obnovit, dokud bude u vlády (Vladimir) Putin a a jeho vláda, to je jisté."

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je čtvrtek 29. září 2022

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď