Americký rapper A dostal u švédského soudu podmínku

foto Americký rapper A Rocky

Stockholm - Švédský soud dnes uložil americkému rapperovi A Rockymu podmíněný trest za napadení devatenáctiletého Mustafy Jafariho, na kterého hudebník v červenci zaútočil společně s dvěma společníky před jednou stockholmskou restaurací. Oba další útočníci dostali také podmínku. O soudním verdiktu v ostře sledovaném případu, do kterého se vložil i americký prezident Donald Trump, informovala agentura AP.

Soud podle závěrečného prohlášení dospěl k závěru, že se nejednalo o natolik závažný čin, aby kvůli němu tři muži šli do vězení. Odsouzení mají také napadenému zaplatit celkem 12.500 švédských korun (30.000 Kč).

Švédská policie zadržela rappera a dva další muže počátkem července. Podle obžaloby napadený Jafari při bitce utržil řezné rány a byl zbit a zkopán, když byl na zemi. Rapper přiznal, že muže k zemi srazil, bil ho a kopal. Tvrdí ale, že jednal v sebeobraně. Jafari rappera před potyčkou delší dobu pronásledoval a svědci potvrdili, že ho Rocky několikrát vyzval, aby je nechal na pokoji.

Rapperovi hrozilo až dvouleté vězení, od začátku srpna na vynesení rozsudku čekal na svobodě. Za osvobození A Rockyho orodovalo mnoho známých osobností včetně amerického prezidenta, první dámy Melanie Trumpové nebo celebrity Kim Kardashianové Westové.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pátek 3. července 2020

Očekáváme v 13:00 21°C

Celá předpověď