Americký exprezident Jimmy Carter vzdal léčbu v nemocnici, chce dožít doma

foto Ilustrační foto - Bývalý americký prezident Jimmy Carter v sobotu s manželkou Rosalynn oslavili 75. výročí svatby. Vpravo bývalý prezident Bill Clinton, vlevo jeho žena Hillary Rodham Clintonová. 

Washington - Bývalý americký prezident Jimmy Carter ukončil léčbu v nemocnici a dále mu bude poskytována již jen paliativní péče. Zbytek života chce 98letý prezident strávit doma s rodinou. V prohlášení to dnes uvedla jeho nadace Carter Center.

"Po řadě krátkých pobytů v nemocnici se bývalý prezident Spojených států Jimmy Carter dnes rozhodl strávit svůj zbývající čas doma s rodinou a dostává paliativní péči namísto dalších lékařských zákroků," uvádí se ve stručném prohlášení.

Podle nadace má Carter ve svém rozhodnutí plnou podporu své rodiny i lékařského týmu. "Rodina Carterova žádá o soukromí během této doby a je vděčna za starost, kterou projevují jeho obdivovatelé," uvádí prohlášení.

Carter vykonával prezidentskou funkci v letech 1977 až 1981, je zároveň nejstarší žijící hlavou Spojených států. Za sebou má několik zdravotních komplikací. V roce 2019 podstoupil operaci hlavy a ve stejném roce si při pádu ve svém domě přivodil zlomeninu pánve. Loni v červenci exprezident oslavil se svou 95letou manželkou Rosalynn Carterovou 76. výročí svatby.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 17:00 22°C

Celá předpověď