Americké ceny filmových kritiků ovládl film Roma

foto Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových kritiků Critics' Choice Awards. Film získal v noci na dnešek v Los Angeles čtyři ceny, mimo jiné za nejlepší film, nejlepší neanglicky mluvený film a nejlepší režii. Na snímku zlevo Alfonso Cuarón a herečky Yalitza Apariciová a Marina De Taviraová.

Los Angeles - Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových kritiků Critics' Choice Awards. Film získal v noci na dnešek v Los Angeles čtyři ceny, mimo jiné za nejlepší film, nejlepší neanglicky mluvený film a nejlepší režii.

Drama Roma loni získalo hlavní cenu na festivalu v Benátkách a letos obdrželo Zlatý glóbus pro nejlepší neanglicky mluvený film. Film sleduje dívku Cleo, která pracuje v domácnosti středostavovské rodiny ve čtvrti Roma v mexické metropoli Mexiku.

U dvou hereckých kategorií došlo v neděli na dělení cen. Lady Gaga (Zrodila se hvězda) a Glenn Closeová (Žena) dostaly ocenění za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu. Amy Adamsová (Ostré předměty) a Patricia Arquetteová (Útěk z vězení v Dannemoře) byly oceněny jako nejlepší herečky v krátkém seriálu nebo televizním filmu.

Critics' Choice Awards jsou nejvýznamnější filmové ceny vybírané kritiky. Hlasuje tu více než 300 filmových kritiků z USA a Kanady.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pondělí 22. července 2019

Očekáváme v 5:00 16°C

Celá předpověď