Americká herečka Fondová oznámila, že má nádor, začala chemoterapii

foto Americká herečka Jane Fondová na snímku z 23. dubna 2022.

Washington - Americká herečka Jane Fondová na sociálních sítích oznámila, že má zhoubný nádor. Čtyřiaosmdesátiletá hvězda Hollywoodu uvedla, že zahájila chemoterapii a že léčbu snáší dobře. V posledních letech se Fondová vedle herectví věnuje také aktivismu za ochranu klimatu, uvedla agentura Reuters.

Herečka na sociální sítích uvedla, že jí lékaři objevili Non-Hodgkinův lymfom. "Je to velmi dobře léčitelný nádor. Osmdesát procent lidí přežije," uvedla Fondová. Kvůli nádoru začala šestiměsíční chemoterapii a léčbu doteď podle svých slov snáší dobře.

Fondová také dodala, že má štěstí, protože má zdravotnickou pojistku, která ji umožňuje přístup k nejlepším doktorům a léčbám. "Uvědomuji si, a je to bolestivé, že jsem v tomto ohledu privilegovaná," uvedla Fondová, která se angažuje na ochranu klimatu či v hnutí za rovnost práv.

Pro americkou herečku, která vyhrála dva Oskary za nejlepší ženskou roli a řadu dalších filmových cen, se nejedná o první zdravotní potíže. V minulosti například prodělala rakovinu kůže.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 19:00 17°C

Celá předpověď