Alborosie přiveze do Prahy jamajské reggae

foto Alborosie, jamajský zpěvák reggae

Praha - Jeden z nejznámějších evropských reggae zpěváků Alborosie přezdívaný Puppa Albo přijede poprvé zahrát do České republiky. Sicilský rodák, který žije a působí v jamajském Kingstonu, vystoupí 30. března v pražském Lucerna Music Baru.

Alborosie, vlastním jménem Alberto D’Ascola, prorazil do povědomí hudebních fanoušků hitem Kingston Town. Kromě zpěvu ovládá několik hudebních nástrojů: kytaru, basu, piáno i bicí. Svoji první kapelu s názvem Raggae National Ticket dal dohromady už ve svých 15 letech, pod křídly italské BGM Records prodala 200.000 nosičů.

Na sólové dráze začal Alborosie spolupracovat s hudebníky jako Gentleman nebo Kymani Marley, napsal skladby např. pro Manu Chao, Maria, Jimmyho Coziera. První sólové album se zásadními skladbami jako Call Up Jah nebo Waan The Herb, které zní na evropských reggae diskotékách, Alborosiemu vyšlo v roce 2008 pod názvem Soul Pirate. Jeho další tvorba odkazuje ke zvuku a aranžím Boba Marleyho nebo Alpha Blondy, ale je zároveň moderní výpovědí současnosti. Alborosie si bere na mušku aktuální témata: globalizaci, policejní zásahy státu proti kuřákům marihuany, aféry Berlusconiho, kterého sarkasticky přezdívá “Mafia Macaronni”.

Spolu s Alborosiem dorazí do Prahy v rámci velkého evropského turné i jeho jamajská doprovodná kapela Shenghen Clan. Na koncertě v Lucerna Music Baru vystoupí také dva italští zpěváci Nico Royale a Mark-One, kteří společně s U-Ceem a selektory z Rasta Pasta Crew, HerbyBoyem a Heavy Hevem odstartují ve 21:00 hodin velký reggae večer.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 19. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď