Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

foto Vzkaz, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050, promítli 9. prosince 2019 aktivisté z hnutí Greenpeace na sídlo vlády v Praze. Několik aktivistů začalo při setmění z Dvořákova nábřeží promítat po částech na budovu Strakovy akademii vlády heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů.

Praha - Vzkaz požadující, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050, dnes promítli aktivisté z hnutí Greenpeace na budovu vlády. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá. Premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Několik aktivistů začalo při setmění z Dvořákova nábřeží promítat po částech na budovu vlády heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů.

Podle člena Greenpeace Jana Freidingera chce organizace Babišovi sdělit, že jediná cesta k tomu, aby se oteplení planety udrželo pod 1,5 stupně Celsia, což je cíl pařížské klimatické dohody, je dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050.

"Doufáme, že se premiér zachová odpovědně, přehodnotí svůj dosavadní názor, dá na to, co říká věda," řekl Freidinger. Heslo vycházejí z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechaly i pro naše děti a budoucí generace," dodal aktivista.

Babiš minulý týden zopakoval, že ani na dalším jednání Evropské rady, které se koná tento týden, nepodpoří plán na uhlíkovou neutralitu do roku 2050.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 22. září 2020

Očekáváme v 19:00 22°C

Celá předpověď