Agresivní pacient poničil oddělení urgentní medicíny nemocnice v H. Králové

foto Ilustrační foto - Fakultní nemocnice v Hradci Králové na snímku z 9. března 2020.

Hradec Králové - Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog, řekla ČTK mluvčí policie Lucie Konečná. Incident, na který upozornila Česká televize, potvrdil ČTK také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k incidentu došlo na oddělení urgentní medicíny, muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

"Nikdo z personálu nebyl zraněn. Příjem akutních pacientů byl v době incidentu zajištěn," řekl dnes ČTK Sochor. Lékaři oddělení urgentní medicíny se podle mluvčího nemocnice občas s agresivními pacienty setkávají, ale tento případ je za poslední dobu výjimečný, co do rozsahu poškození vybavení.

Policie přijala oznámení o tom, že agresivní pacient verbálně vyhrožuje personálu a ničí vybavení kolem sebe, v pondělí zhruba ve 20:30. "Když policejní hlídky dorazily na místo, čtyřicetiletý muž byl v mezistropním prostoru. Navázali s ním komunikaci a dostali ho zpět. Do péče si ho poté převzali lékaři," řekla dnes ČTK Konečná.

Královéhradečtí policisté se případem zabývají, zjišťuji výši škody, muž obviněn dosud nebyl. "Na základě stanovené právní kvalifikace budeme dál postupovat," řekla ČTK Konečná.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 18. ledna 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď