Agentura Nová Čína vychvaluje dovozní veletrh CIIE

foto Ilustrační foto - Prezident Miloš Zeman navštívil 5. listopadu 2018 českou expozici na dovozním veletrhu China International Import Expo (CIIE) v Šanghaji. Na snímku hostitelé čekají na Zemanův příjezd u stánku s občerstvením.

Státní zpravodajská agentura Nová Čína vysoce hodnotí premiérový dovozní veletrh China International Import Expo (CIIE), který se konal od 5. do 10. listopadu v Šanghaji. „Pět dnů, po něž CIIE trval, vešlo do historie. Akce překonala očekávání, a to kritikům navzdory,“ píše Nová Čína. „Čína, třebaže mnozí tvrdí opak, se může pochlubit dobře doložitelnými důkazy, že umí plnit sliby. Jestliže vedení země mluví o velkém otevírání se světu a o sdílení prosperity, jde o odvážné, transparentní a průlomové kroky,“ chválí státní agentura.

V řeči čísel se říše středu posunula v globálním hodnocení, pokud jde o zjednodušování podnikání, meziročně o 32 příček a pronikla do první světové desítky, zjistila Světová banka. Šanghajské expo v tomto otevírání dveří pokračovalo. Státní rada, v jejímž čele stojí premiér, zveřejnila v průběhu CIIE scénář pro odstraňování překážek pro vstup zahraničních investorů na čínský trh. Následovat má plán, který má výrazně rozšířit dosavadní ukázkovou zónu volného obchodu v Šanghaji. Dopady těchto kroků jsou nasnadě: dovozy dostanou silnější růstové impulsy, byznysové prostředí se zlepší, přístup na trh se o hodně zvětší a mezinárodní spolupráce vydatně posílí, komentuje to Nová Čína.

Otevřenost se stane podle státní agentury přízviskem Číny – aktuální data o říjnových exportech ukázala, že realita překonala očekávání odborníků o 26,3 procenta.

Agentura Nová Čína dále píše, že v době, kdy světové hospodářství prochází zásadním procesem přizpůsobování se novým výzvám a čelí ochranářským pokušením, je skutečně významné, že druhá největší ekonomika na planetě nabízí tolik potřebné jistoty. „Veletrh China International Import Expo byl z tohoto pohledu skvěle načasovaným počinem v náročné době,“ uzavírá Nová Čína.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 12. srpna 2020

Očekáváme v 5:00 17°C

Celá předpověď