AFP: Kniha bílých stránek o Salvinim kraluje v Itálii prodejům

foto Ilustrační foto - Šéf italské protiimigrační strany Liga a ministr vnitra Matteo Salvini na snímku z 15. září 2019.

Řím - "Proč si Salvini zaslouží důvěru, respekt a obdiv" - kniha s tímto titulem kraluje v Itálii prodejům, což by mělo být lichotivé pro vůdce opoziční krajně pravicové Ligy Mattea Salviniho, nebýt toho, že bestseller se skládá výlučně z nepopsaných listů, píše agentura AFP. U díla se dopočítala celkem 110 prázdných stránek.

Útlá knížka seriózního vzhledu s černou obálkou, podepsaná jistým "Alexem Greenem, politickým analytikem", byla vydaná loni v únoru. Prodává se za 6,99 eura (asi 185 Kč). Na italském webu internetového gigantu Amazon se v pátek dostala na špičku prodejů. Na obálce nechybí ani pětice hvězdiček od pomyslných recenzentů i s citátem v uvozovkách, který charakterizuje dílo jako "příjemně upřímné".

Pravé překvapení ale nastane až po otevření knížky, která sestává jen z prázdných stránek. "Asi nemůže být výmluvnější poselství, humorně reagující na bombastický název knihy na obálce," poznamenala AFP.

Ve stejném duchu se nese i popis díla od jeho autora na Amazonu: "Tato kniha je plná prázdných stránek. I přes roky výzkumu jsme nenašli k tomuto tématu nic, co by se dalo říci, takže neváhejte použít tuto knihu ke psaní poznámek".

Amazon upřesňuje, že "Alex Green je pseudonym autora, který se snaží vnést do života trochu humoru, zejména v této těžké době".

Sedmačtyřicetiletý Matteo Salvini je nesporným vůdcem největší strany v zemi. Proslul svými kontroverzními prohlášeními, zejména o migraci. Tento odpůrce Evropské unie, kterému svou podporu vyjádřil americký prezident Donald Trump, byl od června 2018 do září 2019 místopředsedou italské vlády a ministrem vnitra v první vládě premiéra Giuseppeho Conteho, připomněla AFP.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pondělí 25. ledna 2021

Očekáváme v 19:00 -2°C

Celá předpověď