AFP: Caracas i další venezuelská města jsou znovu bez elektřiny

foto Ilustrační foto - Velkou část Venezuely zasáhl druhý velký výpadek elektřiny v tomto měsíci. Na snímku situace v Caracasu.

Caracas - Obyvatelé venezuelského hlavního města Caracas se v pátek večer znovu ocitli bez dodávek elektrické energie. Informovala o tom dnes agentura AFP. Podle informací sdílených místními na sociálních sítích se údajně výpadek týká i dalších velkých měst v zemi.

Problémy podle AFP začaly krátce po sedmé hodině večer místního času (00:00 SEČ). Agentura AP s odvoláním na evropskou nevládní organizaci Netblocks monitorující internetovou cenzuru uvádí, že po novém výpadku je ve Venezuele provozuschopná pouze desetina telekomunikační infrastruktury.

V této latinskoamerické zemi, která se už několik let nachází v hluboké ekonomické krizi, nejsou výpadky proudu nezvyklé. Na začátku března ale postihl místní obyvatele ten největší v historii země. Dodávky byly přerušeny na několik dní a zavřené musely zůstat školy i obchody. Téměř celá Venezuela se opět ocitla bez elektřiny na začátku tohoto týdne. Podle odborníků je na vině dlouhodobé zanedbávání energetické sítě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 7:00 13°C

Celá předpověď