Afghánce odsouzeného za vraždu expřítelkyni našli v cele mrtvého

foto Ilustrační foto - Květina před drogerii ve městě Kandel ve spolkové zemi Porýní-Falc, kde patnáctiletý Afghánec ubodal stejně starou německou dívku.

Berlín - Mladého Afghánce, kterého loni v září poslal německý soud do vězení za vraždu jeho patnáctileté bývalé přítelkyně, našli dnes v cele mrtvého. Podle prvních informací se oběsil, informovala s odvoláním na policii agentura DPA. Abdul D. byl souzen jako mladistvý, i když jeho přesný věk nebyl jasný. Případ vraždy z obce Kandel vyvolal v Německu debaty o zjišťování skutečného věku uprchlíků.

Bezvládné tělo Abdula D. našla dnes brzy ráno v cele ostraha vězení pro mladistvé v Schifferstadtu nedaleko Mannheimu. Podle prohlášení státního zastupitelství mladík v minulosti nevykazoval "sebevražedné sklony".

Afghánský uprchlík svou bývalou přítelkyni Miu předloni 27. prosince viděl na nádraží v Kandelu v doprovodu dvojice jejích kamarádů a začal skupinku sledovat. V jednom z obchodů ve městě si pak koupil nůž, kterým Miu v nedaleké drogerii zabil. Zasadil jí nejméně sedm ran, smrtelná byla ta do oblasti srdce. Podle vyšetřovatelů jednal mladík ze žárlivosti a touhy po pomstě kvůli tomu, že se s ním dívka rozešla.

Soud loni v září Afghánce poslal do vězení na osm a půl roku. Jeho případ vyvolal v Německu ostrou debatu o zjišťování věku uprchlíků. Abdul D. úřadům tvrdil, že mu je 15 let. Posudek státního zastupitelství ale došel k závěru, že mu je nejméně 17,5 roku a pravděpodobně kolem 20. Přesněji se jeho věk určit nepodařilo, a tak byl mladík souzen jako mladistvý.

Případ poznamenal i devítitisícové falcké město Kandel. Po vraždě se v něm pravidelně konaly demonstrace pravicových uskupení proti migrační politice vlády kancléřky Angely Merkelové.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je pátek 18. října 2019

Očekáváme v 19:00 16°C

Celá předpověď