Abraham rozhodl o vítězství AS Řím nad Bergamem

foto Fotbalista AS Řím Tammy Abraham střílí gól v utkání 28. kola italské ligy s Bergamem.

Řím - Fotbalisté AS Řím porazili v 28. kole italské ligy na svém hřišti 1:0 Atalantu Bergamo. Jediným střelcem v souboji dvou pohárových aspirantů byl útočník Tammy Abraham.

Čtyřiadvacetiletý anglický reprezentant stál ve 32. minutě na konci přímočaré akce Římanů a poosmé v sezoně otevřel v utkání Serie A skóre. Jeho 13. ligová trefa nakonec byla jediná v zápase. Na výsledku nic nezměnilo ani oboustranné vyloučení v nastaveném čase, nedohráli Mchitarjan a De Roon. "Vlci" se v tabulce na páté Bergamo bodově dotáhli, Atalanta má ale zápas k dobru.

O bod zpět je Lazio, které vyhrálo 3:0 na hřišti Cagliari. Úvodní branku dal z penalty Ciro Immobile, který 143. ligovým gólem v dresu "Biancocelesti" dorovnal v čele klubových statistik historicky nejlepšího střelce Silvia Pioliho.

V utkání Udine - Sampdoria (2:1) byly všechny tři góly k vidění v úvodních 13 minutách, což se v italské lize stalo teprve podruhé v sezoně. Vítěznou trefu si připsal Udogie.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:

Udine - Sampdoria Janov 2:1 (4. Deulofeu, 12. Udogie - 13. Caputo), AS Řím - Bergamo 1:0 (32. Abraham), Cagliari - Lazio Řím 0:3 (19. Immobile z pen., 43. Alberto, 63. Anderson).

1. Inter Milán 27 17 7 3 60:22 58
2. Neapol 27 17 6 4 49:19 57
3. AC Milán 27 17 6 4 53:29 57
4. Juventus Turín 27 14 8 5 41:25 50
5. Bergamo 27 13 8 6 50:31 47
6. AS Řím 28 14 5 9 46:34 47
7. Lazio Řím 28 13 7 8 57:42 46
8. Fiorentina 26 13 3 10 45:36 42