9. kolo: Plzeň remizovala v Budějovicích, Příbram zdolala Boleslav

foto Utkání 9. kola první fotbalové ligy: SK Dynamo České Budějovice - FC Viktoria Plzeň, 28. listopadu 2020 v Českých Budějovicích. Zleva Jan Kopic z Plzně a Martin Králik z Českých Budějovic.

Praha - Fotbalistům Plzně se dál nedaří. Jeden z aspirantů na titul v 9. ligovém kole jen remizoval bez branek v Českých Budějovicích a po čtvrté ztrátě v tomto ročníku nejvyšší soutěže pomalu ztrácí kontakt s čelem tabulky. Pokud mistrovská Slavia v neděli podle předpokladů doma porazí Brno, bude mít Plzeň na první příčku už osmibodové manko.

Viktoria nedokázala odčinit minulou porážku 0:1 ve Zlíně a na půdě dalšího outsidera opět překvapivě neskórovala. Plzeňští potvrdili trápení na hřištích soupeřů, kde naplno bodovali v jediném z posledních sedmi ligových utkání. Budějovice naopak po předchozích dvou výhrách završily nečekaným bodem proti favoritovi povedený týden.

Příbram po obratu porazila Mladou Boleslav 2:1 a jako poslední se dočkala premiérové výhry v ligové sezoně. V nejvyšší soutěži naplno bodovala po 10 utkáních. Hosté vedli po gólu bývalého příbramského útočníka Michala Škody, ale po pauze domácí otočili stav. Při dnešních 29. narozeninách srovnal Radek Voltr a v 76. minutě rozhodl Stanislav Vávra.

Slovácko porazilo Opavu 3:1 a ve čtvrtém domácím ligovém utkání za sebou navázalo na minulou drtivou výhru 5:1 nad Příbramí. Domácí rozhodli třemi góly mezi 14. a 27. minutou, kdy se trefili Stanislav Hofmann, Lukáš Sadílek a Milan Petržela. Hosté vzápětí snížili po trefě Lukáše Holíka. Opava potřetí za sebou prohrála a v neúplné tabulce má stejně bodů jako poslední Příbram a šestnácté Brno.

Zlín zvítězil v Karviné 2:0 a po třetí výhře za sebou se posunul na páté místo tabulky. "Ševci" rozhodli už v úvodních devíti minutách. Po 35 sekundách otevřel skóre Tomáš Poznar, který vstřelil nejrychlejší gól ligové sezony. Stejný hráč pak za chvíli opět po přihrávce Youby Dramého zvýšil. Karvinští po druhé prohře za sebou zůstali desátí.

Už v pátek nováček z Pardubic v domácím azylu v pražském Ďolíčku remizoval 1:1 s Olomoucí. V neděli se hrají zápasy Teplice - Sparta a Slavia - Brno.

Utkání Ostrava - Liberec a Jablonec - Bohemians Praha 1905 byla kvůli koronaviru odložena. Kvůli opatřením proti covidu-19 v Česku nadále nemohou na stadiony diváci.

Statistika sobotních zápasů 9. ligového kola

--------

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Branky: 64. Voltr, 76. Vávra - 28. Škoda. Rozhodčí: Rejžek - Hrabovský, Kříž - Hocek (video). ŽK: Pilík, Kočí - Tatajev, Douděra. Bez diváků.

1. FC Slovácko - SFC Opava 3:1 (3:1)

Branky: 14. Hofmann, 24. Sadílek, 27. Petržela - 29. Holík. Rozhodčí: Marek - Kotík, Hock - Lerch (video). ŽK: Didiba (Opava). Bez diváků.

MFK Karviná - Fastav Zlín 0:2 (0:2)

Branky: 1. a 9. Poznar. Rozhodčí: Orel - Blažej, Hájek - Dorušák (video). ŽK: Smrž - Hlinka, Procházka, Fantiš, Kolář. Bez diváků.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Berka - Paták, Horák - Ginzel (video). ŽK: Novák - Brabec. Bez diváků.

18:30 Slavia Praha - Brno.

Utkání Ostrava - Liberec a Jablonec - Bohemians Praha 1905 byla kvůli koronaviru odložena.