L'Oréal otevřela výzkumné centrum

foto Výzkumné a výrobní centrum zaměřené na prediktivní hodnocení bezpečnosti a účinnosti kosmetických složek a konečných výrobků otevřela v Gerlandu skupina L'Oréal.

Výzkumné a výrobní centrum zaměřené na prediktivní hodnocení bezpečnosti a účinnosti kosmetických složek a konečných výrobků otevřela v Gerlandu skupina L'Oréal.

Aby bylo možné stanovit bezpečnost a účinnost přísad i hotových výrobků v co možná nejranějším stádiu příprav a s co možná největší jistotou, centrum navrhuje integrované a inovacemi řízené strategie hodnocení; využívá při tom své rozsáhlé odborné znalosti a znalosti v oblasti technologií jako jsou tkáňové inženýrství, stavba molekul, zobrazovací metody, modelování a automatizované testovací platformy.

Centrum, do něhož bylo investováno celkem 16 milionů eur, v současné době produkuje více než 130.000 vzorků rekonstruované biologické kůže a rohovkové tkáně za rok. Letos vyhodnotí více než 1000 produktů z pohledu bezpečnosti (vzorky nebo suroviny) a 100 složek z hlediska účinnosti.

Prediktivní hodnotící centrum bude centrálou mezinárodních výzkumných a inovačních aktivit společnosti L'Oréal ve Francii, Číně a Singapuru.

Výzkum v L'Oréal investuje do nových vědeckých a technologických oblastí. Např. v oblasti biologie - nástup genomiky, pokrok ve výzkumu kmenových buněk a intenzivní použití několika modelů rekonstruované kůže - nám umožňují lépe pochopit různorodost mechanismů stárnutí u jednotlivých etnických typů pokožky a vlasů, a zároveň nám umožňuje určit nové buněčné a molekulární cíle a předvídat rychleji a přesněji účinky jejich působení.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 21. září 2023

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď