45. kolo ELH: Liberec si upevnil vedení, poslední je nově Litvínov

foto Utkání 45. kola hokejové extraligy: HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno, 14. února 2020 v Karlových Varech. Zleva brankář Brna Marek Čiliak a Jakub Flek z Karlových Varů.

Praha - Hokejisté Liberce vyhráli v 45. kole Tipsport extraligy na ledě Zlína 4:2 a uspěli tak i ve čtvrtém vzájemném zápase s Berany v sezoně. Severočeši si upevnili vedení v tabulce; na druhou Plzeň, která nastoupí proti Mladé Boleslavi až v sobotu, mají náskok deseti bodů. Dvěma góly se na výhře Bílých Tygrů podílel útočník Michal Bulíř.

Na třetí místo se posunul Třinec, který přehrál Hradec Králové jednoznačně 6:0. Úřadující mistr položil základ úspěchu třemi góly v úvodní třetině. Jednu z branek vstřelil Wojtek Wolski, který skóroval po příchodu z KHL podesáté v třináctém utkání. Jakub Štěpánek si díky 17 zásahům připsal první nulu sezony.

Neinkasovala ani Olomouc, která porazila Kladno 4:0. O čisté konto se však podělili Branislav Konrád a Jan Lukáš, jenž lehce zdravotně indisponovaného slovenského gólmana v 52. minutě nahradil. Hanáci vyhráli potřetí za sebou a upevnili si 10. místo, zajišťující postup do předkola play off. Rytíři naopak prohráli poosmé v řadě a na 12. místě mají náskok jen čtyř bodů na poslední Litvínov.

Severočechy, kteří měli zápas 45. kola se Spartou předehraný již z ledna, dnes přeskočily Pardubice, které vyhrály na ledě Vítkovic 5:3. Souboj plný zvratů rozhodl v 48. minutě Martin Látal, dvě branky vítězů vstřelil Patrik Poulíček. Východočeši dokázali porazit Vítkovice po sérii sedmi proher.

Karlovy Vary deklasovaly Brno 9:1 a po pěti zápasech naplno bodovaly. Na výhře Západočechů se čtyřmi body za dva góly a dvě asistence podílel útočník Tomáš Rachůnek. Kometa prohrála potřetí za sebou a na 6. místě tabulky má před Energií již jen dvoubodový náskok.

Statistika zápasů 45. kole extraligy:

--------

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. O. Kovařčík (M. Stránský, Kundrátek), 11. Wolski (Gernát), 15. Hrňa (Chmielewski, Marcinko), 37. Marcinko (M. Růžička, M. Stránský), 50. Chmielewski (Kundrátek), 60. Adamský (Galvinš, Marcinko). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 2:7, navíc Perret (Hr. Králové) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4367.

PSG Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Šlahař (Honejsek, Freibergs), 54. Dufek (Gazda, P. Sedláček) - 9. Birner (Lenc, Šmíd), 19. Bulíř (L. Hudáček, Birner), 31. Bulíř, 53. A. Musil (Marosz, Kolmann). Rozhodčí: Hradil, Obadal - Lučan, Kis. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:0. Diváci: 4436.

HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Šišovský (Schleiss, Dudas), 29. J. Hruška (Šišovský, Schleiss), 33. Mallet (Roman, Bukarts) - 11. Poulíček (J. Mikuš, Mandát), 12. Kolář (R. Kousal, Vondrka), 37. Svačina (R. Kousal, Vondrka), 48. Látal (Kusý, Zacharčuk), 60. Poulíček (Svačina). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 8:5, navíc Schleiss (Vítkovice) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 6039.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Stříteský (Skuhravý, Mikyska), 10. Beránek (Plutnar, T. Mikúš), 11. Vondráček (Graňák, Skuhravý), 24. Flek (Šenkeřík, Rachůnek), 34. Vildumetz (T. Mikúš), 39. Šenkeřík (Gríger, Rachůnek), 47. Rachůnek (Flek), 51. Skuhravý (Koblasa, Vondráček), 52. Rachůnek (Gríger, Flek) - 54. Plekanec (Mueller). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Diváci: 4365.

HC Olomouc - Rytíři Kladno 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Ostřížek (Jaroměřský, J. Knotek), 12. Irgl (Burian, Valenta), 26. Jaroměřský (Vyrůbalík), 52. Burian (Káňa). Rozhodčí: Stano (SR), Kubičík - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Sobota 15. února - dohrávka 45. kola:

15:00 BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň (4:1, 4:3 v prodl., 2:3 po sam. nájezdech; O2 TV Sport).

Neděle 16. února - 46. kolo:

15:00 HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera (6:4, 2:1, 3:4),

15:30 HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav (1:5, 2:5, 6:4),

16:00 Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno (3:5, 2:1, 0:2), HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary (5:2, 5:1, 5:3),

16:30 HC Škoda Plzeň - HC Olomouc (4:0, 0:3, 3:2 po sam. nájezdech), HC Dynamo Pardubice - PSG Berani Zlín (3:4, 0:2, 1:4; ČT sport).