4. kolo ELH: Boleslav vyhrála v Brně, Litvínov stále stoprocentní

foto Utkání 4. kola hokejové extraligy: HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice, 23. září 2018 v Praze. Zleva Vojtěch Budík z Pardubic, Miroslav Forman ze Sparty a brankář Pardubic Ondřej Kacetl.

Praha - Hokejisté Sparty porazili ve 4. kole extraligy Pardubice 4:1. V nové sezoně si tak Pražané připsali třetí výhru, bilance jejich dnešního soka je opačná. Litvínov porazil Chomutov a je stále stoprocentní. Zlín vyhrál v Karlových Varech a přeskočil domácí v tabulce. Plzeň otočila zápas ve Vítkovicích a domácím vzala první body. Hokejisté Boleslavi dosáhli v Brně po výhře 2:0 na první body.

Výsledky 4. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Buchtele, 17. Košťálek (Blain, P. Vrána), 35. Piskáček (Jarůšek), 52. Černoch (Kalina, Sill) - 46. Marosz (P. Sýkora). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 8335.

* * *

HC Energie Karlovy Vary - PSG Berani Zlín 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Šenkeřík (Kohout), 25. T. Rachůnek (Gríger) - 17. Kubiš (Kulda, M. Novotný), 24. Poletín (P. Sedláček, Valenta), 33. Šlahař (Ondráček, Nosek), 37. Fořt (Ondráček, Šlahař). Rozhodčí: Pešina, Veselý - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3323.

* * *

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Bulíř (L. Krenželok, Stříteský), 34. M. Kvapil (Derner, Lenc), 45. Ševc (M. Kvapil), 50. Redenbach (Valský, Ševc) - 19. Adamský (Roberts Bukarts, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 5629.

* * *

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Baranka (Hrbas, Roman) - 16. V. Němec (Preisinger, Gulaš), 63. Stach (Gulaš). Rozhodčí: Hodek, Kubičík - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:9, navíc Olesz 10 minut - Gulaš 10 minut, Allen 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5703.

* * *

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Vincour (Piché, Koukal), 21. Koukal (Zámorský), 27. Miškář (Zámorský, Berger), 43. Paulovič (Bičevskis, Miškář) - 52. Laš (J. Káňa, J. Knotek). Rozhodčí: Hradil, Kika - Lederer, Ganger. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 4420.

* * *

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 54. Pacovský (Dlapa, Kotvan), 60. Klepiš (Jan Hanzlík). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Polák, Špůr. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 7012.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. F. Lukeš (J. Petružálek), 24. V. Hübl, 26. F. Lukeš (V. Hübl), 56. D. Tůma (Gerhát) - 30. A. Dlouhý (Jank). Rozhodčí: Šír, M. Sýkora - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 6011 (vyprodáno).

1. Litvínov 4 4 0 0 0 19:8 12
2. Vítkovice 4 3 0 1 0 9:6 10
3. Hradec Králové 4 3 0 0 1 9:8 9
4. Sparta Praha 4 2 1 0 1 13:6 8
5. Brno 4 2 1 0 1 9:7 8
6. Olomouc 4 2 0 1 1 9:9 7
7. Plzeň 4 1 1 1 1 10:7 6
8. Zlín 4 2 0 0 2 11:11 6