30. kolo ELH: Třinec vyhrál v Boleslavi, Sparta deklasovala Kladno

foto Utkání 30. kola hokejové extraligy: Rytíři Kladno - HC Sparta Praha, 5. prosince 2021 v Chomutově. Zleva Martin Kehar z Kladna, Vladimír Sobotka ze Sparty a brankář Kladna Landon Bow.

Praha - Hokejisté Třince si ve 30. kole Tipsport extraligy upevnili vedení v soutěži. Úřadující mistři vyhráli v Mladé Boleslavi 3:0 a potřetí v řadě v soubojích se Středočechy neinkasovali. Páté čisté konto v sezoně, druhé proti Mladé Boleslavi, udržel Marek Mazenec.

Třinec má v čele extraligy náskok čtyř bodů na Hradec Králové, který udolal České Budějovice 3:2 až v prodloužení. Východočeši ztratili vedení 2:0, díky trefě Jakuba Lva ze čtvrté minuty prodloužení ale získali alespoň dva body a vyhráli počtvrté v řadě.

Třetí jsou i nadále Pardubice, které vyhrály na ledě posledního Zlína 4:1 a připsaly si třetí výhru v řadě. Dvěma góly se na úspěchu Dynama podílel Ondřej Rohlík. Čtvrtá je Plzeň, která měla dnes volno. Nezměnila se ani pozici páté Mladé Boleslavi, k níž se ale na dva body přiblížila Sparta a Brno.

Pražané vyhráli 6:0 v Chomutově nad Kladnem, Kometa uspěla 2:0 v Olomouci. Čistá konta si připsali Matěj Machovský a Jakub Sedláček, jenž sezonu začínal v hanáckém dresu. Sparta vyhrála čtvrtý z posledních pěti zápasů, Brno uspělo potřetí za sebou.

Po sérii tří nezdarů naopak zabral Litvínov a vyhrál 3:2 v Karlových Varech. V posledním dnešním zápase porazil Liberec doma Vítkovice 4:3 v prodloužení, duel rozhodl v čase 64:22 Jakub Klepiš.

Statistika zápasů 30. kola extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Klapka (Ordoš), 36. Ivan (Kolmann, Filippi), 48. Gríger (Birner, Filippi), 65. Klepiš (Rosandič) - 12. M. Kalus (L. Kovář), 20. L. Krenželok (Gewiese), 58. Roberts Bukarts (Gewiese, Lindberg). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

PSG Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Kubiš (P. Sedláček, Köhler) - 17. Camara (Cienciala, A. Musil), 28. Rohlík (Anděl, J. Mikuš), 38. Rohlík (Paulovič, J. Zdráhal), 57. Nakládal (Říčka, Blümel). Rozhodčí: Pešina, Obadal - Lederer, Rampír. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Koblasa (Kohout), 56. Černoch (O. Beránek, M. Rohan) - 10. Estephan (Baláž), 11. Kudrna (F. Lukeš, Demel), 43. P. Zdráhal (Demel, V. Hübl). Rozhodčí: Kika, M. Sýkora - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Kundrátek (Marinčin, Nestrašil), 38. Hrňa (Chmielewski, Marcinko), 59. Daňo (M. Růžička). Rozhodčí: Šír, Horák – Kis, Šimánek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 588 (omezený počet).

Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 0:6 (0:0, 0:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 34. Dvořáček (D. Vitouch, J. Strnad), 38. Matuškin (T. Pavelka), 52. Řepík (T. Pavelka), 56. Buchtele (Sobotka, Chlapík), 57. E. Thorell (Matuškin, R. Horák), 60. Chlapík (T. Pavelka). Rozhodčí: Hradil, Micka - Ganger, Malý. Vyloučení: 3:5, navíc Dotchin (Kladno) 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Mountfield Hradec Králové - Motor České Budějovice 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Jergl (Perret, Jank), 19. Lamper (Pilař), 64. Lev (Jergl, Blain) - 34. J. Novotný (Holec, Piskáček), 35. Gulaš (Pech, Vráblík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

HC Olomouc - HC Kometa Brno 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Krištof (Mueller, Holland), 32. Dočekal (R. Pavlík, Šoustal). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Klouček, Bohuněk. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet)

Úterý 7. prosince - předehrávka 31. kola:

18:00 HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň (výsledky vzájemných zápasů v sezoně: 4:0, 2:3)

Středa 8. prosince:

Předehrávka 53. kola:

17:00 HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera (4:1, 2:1).

Předehrávka 31. kola:

18:00 Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové (1:0, 1:4)

Pátek 10. prosince:

Dohrávka 26. kola:

17:00 Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice (3:4 po sam. náj.).

31. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec - Motor České Budějovice (4:0, 1:0) ,

17:30 PSG Berani Zlín - HC Verva Litvínov (2:4, 1:2),

18:00 HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary (3:4, 3:5), HC Olomouc - BK Mladá Boleslav (3:2 v prodl., 2:0).