3. kolo ELH: Sparta přetlačila Plzeň, Liberec poprvé skóroval

foto Utkání 3. kola hokejové extraligy: HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha, 21. září 2018 v Plzni. Andrej Kudrna ze Sparty vyrovnává na 2:2. Vlevo je brankář Plzně Dominik Frodl.

Praha - Hokejisté pražské Sparty vyhráli ve 3. kole na ledě Plzně 3:2 v prodloužení a ukončili tím sérii pěti porážek se Západočechy. Vítkovice díky obratu v závěrečné třetině vyhrály ve na ledě Mladé Boleslavi 3:1 a jsou nadále stoprocentně úspěšní. Litvínov vyhrál v Pardubicích 6:2 a nadále vede extraligu. Liberec poprvé skóroval a vyhrál v Chomutově 3:1. Vítkovice otočily zápas v Mladé Boleslavi a zůstávají bez ztráty.

Výsledky 3. kola hokejové extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Chmielewski (Roberts Bukarts, Krajíček), 42. O. Kovařčík (Haman, Krajíček). Rozhodčí: Pražák, M. Sýkora - Malý, Pešek. Vyloučení: 5:4, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3365.

* * *

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 35. Klepiš (P. Musil) - 55. Trška (Dej, Olesz), 56. Kucsera (Š. Stránský), 59. D. Květoň (Mahbod). Rozhodčí: Hejduk, Bejček - J. Ondráček, Špringl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2519.

* * *

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Klhůfek (Štich, V. Růžička ml.) - 9. Bulíř (Lenc), 23. Valský (L. Hudáček, Stříteský), 40. Bulíř (M. Kvapil, Ševc). Rozhodčí: Hradil, Kika - D. Jelínek, Hynek. Vyloučení: 6:6, navíc Skokan (Chomutov) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 3746

* * *

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky 18. Eberle (P. Straka, J. Kindl), 46. Allen (D. Kindl) - 27. A. Kudrna (Klimek), 44. Jarůšek (P. Vrána, Kalina), 64. Košťálek. Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Lhotský, Klouček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 6336.

* * *

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 51. Trončinský (S. Treille), 54. S. Treille (Marosz) - 11. Myšák (F. Lukeš, V. Hübl), 12. Ščotka, 16. Ščotka (Trávníček, L. Doudera), 27. F. Lukeš (Kubát, V. Hübl), 47. J. Mikúš (J. Petružálek), 50. Gerhát (Hunkes). Rozhodčí: Jeřábek, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:3, navíc Hrabal (Pardubice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 7305.

1. Litvínov 3 3 0 0 0 15:7 9
2. Vítkovice 3 3 0 0 0 8:4 9
3. Olomouc 2 2 0 0 0 7:3 6
4. Brno 2 2 0 0 0 7:4 6
5. Hradec Králové 3 2 0 0 1 5:7 6
6. Sparta Praha 3 1 1 0 1 9:5 5
7. Plzeň 3 1 0 1 1 8:6 4
8. Třinec 3 1 0 0 2 6:7 3