28. kolo ELH: Hradec Králové se přiblížil prvnímu Třinci na pět bodů

foto 28. kolo hokejové extraligy: HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha, 30. listopadu 2021 v Karlových Varech.Zleva: Martin Kohout z Karlových Varů, Michal Řepík ze Sparty

Praha - Hokejisté Hradce Králové porazili ve 28. kole Tipsport extraligy Litvínov 3:2 a snížili svou ztrátu na vedoucí Třinec na pět bodů. Oceláři měli dnes volno, oba týmy ale odehrály shodně 36 zápasů.

Mountfield s Litvínovem dvakrát prohrával, ve druhé třetině však zápas otočil. Vítěznou branku dal ve 38. minutě finský útočník Ahti Oksanen. Hradec Králové porazil Litvínov podesáté v řadě a trenér Severočechů Vladimír Růžička při prvním návratu do místa svého předešlého angažmá neuspěl.

Třetí je i nadále Plzeň, která vyhrála na ledě posledního Zlína 2:1. Berani ztrácí na čtrnácté Kladno již 11 bodů. Rytíři doma porazili Mladou Boleslav, když utkání rozhodli dvěma góly v rozmezí 17 sekund ve druhé třetině.

Na čtvrté místo se posunuly Pardubice, které zabraly po třech porážkách a vyhrály na ledě Olomouce 4:1. Dvěma góly se pod vítězství Dynama podepsal útočník Patrik Poulíček.

Hned dva dvoubrankoví střelci byli v zápasu Vítkovic a Českých Budějovic. Hostující Lukáš Pech nejprve pomohl Motoru do vedení 2:0, hrdinou však byl domácí Dominik Lakatoš, jehož dva góly pomohly týmu k výhře 4:2. Vítkovičtí si připsali čtvrté vítězství v řadě a tři body je posunuly na 6. místo tabulky.

Sparta ztratila na ledě Karlových Varů ve třetí třetině dvoubrankové vedení, nakonec však porazila Energii 5:4 v prodloužení. O třetí výhře Pražanů v řadě rozhodl v čase 64:40 kapitán Michal Řepík. Sparta v tabulce klesla na 7. místo, Západočeši se posunuli na desátou pozici.

Výsledky 28. kola hokejové extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 4:5 v prodl. (0:1, 2:3, 2:0 - 0:1)

Branka a nahrávky: 31. Flek (Kulich, Parkkonen), 36. O. Beránek (T. Havlín), 52. Plutnar (Kohout, Koblasa), 52. Vondráček (T. Rachůnek) - 2. T. Pavelka (E. Thorell, Chlapík), 24. Horák (Matuškin, Mikliš), 34. E. Thorell (D. Kaše), 37. Strnad (Konečný), 65. Řepík (Horák). Rozhodčí: Jeřábek, R. Svoboda - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

* * *

HC Vítkovice Ridera - Motor České Budějovice 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Lindberg (Svačina, Fridrich), 40. L. Krenželok (Marosz, J. Hruška), 50. Lakatoš (R. Bukarts, L. Krenželok), 59. Lakatoš (Galvinš) - 13. Pech (Gulaš, Holec), 18. Pech (Holec, Gulaš). Rozhodčí: Kubičík, Pešina - Kis, Lučan. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezená kapacita).

* * *

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 46. Honejsek (Okál) - 3. Blomstrand (Čerešňák, Bulíř), 35. Kantner (Marcel, F. Přikryl). Rozhodčí: Hradil, Ondráček - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

* * *

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávka: 22. Kevin Klíma (Gaspar), 35. Jank (F. Pavlík), 38. Oksanen (Lev, Smoleňák) - 1. Estephan (P. Zdráhal), 22. Stříteský (Jarůšek, Demel). Rozhodčí: Šír, Pilný - Gerát, Hynek. Vyloučení: 1:2. Vez využití. Diváci: 955 (omezený počet).

* * *

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Račuk (J. Suchánek, Melka), 36. Zikmund (Jágr, Plekanec) - 25. P. Kousal (O. Najman). Rozhodčí: Pražák, Sýkora - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 723 (omezený počet).

* * *

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. J. Káňa (Nahodil, Krejčí) - 4. A. Musil (J. Mikuš, Říčka), 38. Camara (Říčka), 49. Poulíček (Paulovič, Košťálek), 55. Poulíček (Blümel). Rozhodčí: Lacina, Stano - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

1. Třinec 26 18 2 4 2 84:46 62
2. Hradec Králové 26 16 4 1 5 86:56 57
3. Plzeň 28 13 2 4 9 89:78 47
4. Pardubice 25 11 5 3 6 77:62 46
5. Mladá Boleslav 27 12 3 2 10 63:62 44
6. Vítkovice 26 11 3 1 11 56:64 40
7. Sparta Praha 26 9 4 4 9 91:81 39
8. České Budějovice 26 11 1 2 12 75:75 37