24. kolo ELH: Sparta zdolala Zlín a dál vede, Kladnu chyběl Jágr

foto Utkání 24. kola hokejové extraligy: HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín, 1. prosince 2019 v Praze. Zleva Andrej Kudrna ze Sparty a Jakub Herman ze Zlína.

Praha - Hokejisté Sparty porazili v 24. kole Tipsport extraligy Zlín 2:1 v prodloužení, připsali si deváté vítězství za sebou a vedou tabulku o šest bodů před druhým Třincem i třetí Mladou Boleslaví. Oceláři doma rozdrtili 7:0 Pardubice, které klesly na poslední místo. Mladá Boleslav zdolala Karlovy Vary 4:2. Z druhého na čtvrté místo klesl Liberec, jenž bude duel v Plzni dohrávat až 14. ledna. Kladno se představilo bez zraněného Jaromíra Jágra v Brně a podlehlo 1:4.

Sparta prohrávala už po 141 sekundách hry po brance Pavla Sedláčka. Návrat na led zlínskému brankáři Liboru Kašíkovi poprvé od konce září, kdy se zranil po střetu s Jágrem, nakonec pokazili Jiří Smejkal a Lukáš Rousek. Ten před 10.708 diváky rozhodl v čase 63:29.

Třinec rázně zastavil sérii tří proher. Úřadující mistr položil základ úspěchu třemi góly v úvodní třetině, zbývající čtyři trefy přidal v rozmezí 43. až 55. minuty. Dvakrát se prosadil Aron Chmielewski, Rostislav Martynek si připsal gól a dvě přihrávky. Petr Kváča potřeboval na druhou nulu sezony jen jedenáct zákroků.

Mladá Boleslav zvítězila potřetí za sebou a zůstala na třetím místě, přestože ji díky lepšímu skóre předstihl Třinec. Energie potřetí za sebou prohrála a má z posledních osmi duelů jen dvě vítězství.

I ve třetím zápase po změně trenéra a návratu Libora Zábranského na střídačku dokázala vyhrát Kometa na vlastním ledě. Kladno přijelo do Brna bez zraněného Jágra a dostalo se do vedení v první třetině díky brance Tomáše Redlicha. Domácí ale vývoj otočili po gólech Lukáše Kucsery a Ondřeje Němce. Výhru v závěrečném dějství pojistili Jan Hruška a Luboš Horký. Rytíři prohráli potřetí za sebou.

Hradec Králové zdolal doma Olomouc 2:1 a vyhrál třetí z posledních čtyř zápasů. Rozhodl o tom ve 44. minutě útočník Matěj Chalupa. Hanáci prohráli ve vzájemném souboji s Mountfieldem počtvrté v řadě a připsali si třetí porážku z uplynulých čtyř duelů.

Litvínov přehrál Vítkovice 6:2 a opustil poslední místo tabulky. Vervu vedli potřetí po rezignaci hlavního kouče Jiřího Šlégra asistenti Radim Skuhrovec s Jindřichem Kotrlou, po utkání byl jmenován novým trenérem Vladimír Kýhos. Hosté si připsali pátou porážku v řadě a na 12. místě mají už jen tříbodový náskok na dnešního soupeře, který ale odehrál o utkání méně.

Statistika zápasů 24. kola extraligy:

--------

HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 7:0 (3:0, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 4. Krajíček (Martynek, Hrehorčák), 13. Chmielewski (Dravecký, M. Kovařčík), 20. M. Stránský (Krajíček, Hrňa), 43. Martynek (Š. Novotný), 51. Chmielewski (Kundrátek, Gernát), 54. Adamský (Martynek, Š. Novotný), 55. Dravecký (Gernát, Hrňa). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 4055.

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Jarůšek (Mahbod), 25. F. Lukeš (J. Petružálek, V. Hübl), 33. T. Pavelka (Mahbod), 36. Gerhát, 46. Baránek (Válek, Trávníček), 60. J. Mikúš (Trávníček) - 3. Lakatoš (Kvasnička), 30. Schleiss (P. Zdráhal, T. Černý). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 3267.

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Červený (F. Pavlík, R. Pavlík), 44. M. Chalupa - 32. Kolouch (Vyrůbalík). Rozhodčí: Hejduk, T. Veselý - Ganger, D. Klouček. Vyloučení: 2:5, navíc Nahodil (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4007.

HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Smejkal (Tomášek), 64. Rousek - 3. P. Sedláček (Okál). Rozhodčí: Hodek, Kika - Jindra, Zíka. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 10.708.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. R. Zohorna (J. Stránský), 12. Skalický, 29. A. Zbořil (Skalický, Vondrka), 58. Lunter (O. Najman, P. Kousal) - 28. Raška (Černoch, T. Rachůnek), 46. Flek. Rozhodčí: Jeřábek, Lacina - Lučan, Rampír. Vyloučení: 3:4, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2897.

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Kucsera, 28. O. Němec (Kucsera, Plekanec), 55. J. Hruška (Plekanec, Pyrochta), 59. L. Horký (O. Němec) - 13. Redlich. Rozhodčí: Šír, Obadal - Bryška, Gebauer. Vyloučení: 1:5. Využití 1:0. Oslabení: 1:1. Diváci: 7770 (vyprodáno).

Úterý 3. prosince - předehrávka 33. kola:

17:30 BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov (vzájemné zápasy v této sezoně: 5:1, 5:2).

Pátek 6. prosince - 25. kolo:

17:30 HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno (1:3), PSG Berani Zlín - Mountfield Hradec Králové (6:5), HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera (4:1),

18:00 Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec (2:5; O2 TV Sport), HC Olomouc - HC Verva Litvínov (4:3), Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav (3:6).