Myaku-Myaku: symbol výstavy zrozený ze spojení buněk a vody

foto Maskot Expa Myaku-Myaku

Design oficiálního maskota výstavy Expo 2025 Osaka Kansai, Myaku-Myaku, je inspirován logem výstavy Expo v kombinaci s vodou - symbolem Ósaky.

Fotogalerie

Myaku-Myaku nemá pevnou formu, připomíná server Mezinárodního úřadu pro výstavnictví (BIE). Je tekutý. Jeho červené části se dají rozdělit a jeho vodní tělo může volně měnit tvar s nekonečnými variacemi. Maskot, jehož autorem je Jamašita Kohei, byl vybrán na základě výzvy k předkládání návrhů, do které jich bylo zasláno 1898. Organizátorovi výstavy Expo 2025 bylo předloženo celkem 33.197 návrhů jmen. Vybrané jméno, Myaku-Myaku, znamená něco, co se předává z generace na generaci.

Web organizátorů výstavy https://www.expo2025.or.jp/ doplňuje, že jde o tajemného tvora, který se zrodil ze spojení buněk a vody. Jeho identita je neznámá. Červená část je "buňka", která se dělí a zvětšuje. Modrá část je "čistá voda", která se může přeměnit v proud.

Mayku-Myaku budí dojem, že hledá sám sebe, kým chce být, a proměňuje se do různých tvarů. Postava pak získává svůj tvar tím, že napodobuje lidské bytosti. Může se však stát, že příliš změní svůj vzhled a zapomene na svůj původní tvar.

Zdrojem energie tohoto stvoření je chodit ven a užívat si slunečního světla. Miluje také deštivé dny a dokáže do svého těla přijmout déšť. A sní o tom, že se o něm všichni dozvědí ještě před otevřením výstavy Expo v Ósace.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď