Elektrické Pony z Klatov působí sympaticky

foto PR - Pony

Nový typ elektrického vozidla začala dovážet z Číny klatovská společnost elBlesk. Ta již od roku 2018 prodává malé elektromobily se třemi i čtyřmi koly. „Pony je stále malé autíčko, které ale už disponuje použitelným dojezdem, solidními jízdními vlastnostmi i řadou překvapujících funkcí,“ vysvětlil redaktorovi webu Autonaelektřinu.cz Miroslav Blohmann, který za celým projektem dovozu elektrických vozidel stojí.

Fotogalerie

Vůz, který je ale schválen do provozu v kategorii čtyřkolek, měří na délku 306 centimetru, široký je 148 a vysoký 158,5 centimetru. V současnosti je určený pro přepravu dvou osob. Za předními sedačkami je ještě poměrně objemný zavazadlový prostor s kapacitou zhruba 400 litrů. Cenovka je nastavena na úroveň 369 970 Kč.

„Přemýšleli jsme ještě o montáži druhé řady sedaček a tedy možnosti přepravovat čtyři lidi, ale zatím narážíme na problém s homologací. Uvidíme, zda se to nakonec podaří,“ vysvětluje Blohmann. Kapacita baterie, kterou dodává známý výrobce CATL, je 13,7 kWh. Podle prospektu elBlesku je dojezd na jedno nabití 170 kilometrů. Dobíjet ji lze nejvýše výkonem 2,2 kW. Pak se z kapacity nula na 100 procent nabije zhruba za šest hodin.

Během zhruba čtyřicet kilometrů dlouhé testovací jízdy v kopcovitém terénu kolem Klatov, na kterou redaktor našeho portálu vyjížděl s plně nabitou baterií a většinou se snažil co nejvíce využívat výkonový potenciál vozu, se dojezd z počátečního signalizovaného 168 kilometrů snížil na 122. Z baterie přitom ubylo 27 procent energie. Nevyužívali jsme však topení ani klimatizaci.

Motor má trvalý výkon 13 kW, avšak špičkově poskytuje až 25 kW. Postačí to na udělení maximální rychlosti 100 kilometrů v hodině.

Jízda je na tento typ vozidla poměrně komfortní. Malá třináctipalcová kola na špatném povrchu občas zapadla do výtluku, což způsobilo otřes i zvukový doprovod, ale karosérie se neroztřásla a auto si i pak dobře drželo zvolenou stopu.

Výbava je poměrně slušná, Překvapí třeba dva displeje propojené do jednoho celku. Tím prostředním se pak ovládá třeba také klimatizace. Díky čtyřem kamerám má řidič při parkování vždy dokonalý přehled o celém okolí vozidla.

Výbavu je ještě možné doplnit o airbag řidiče a třeba i funkci V2L, díky níž lze ze zásuvky instalované do zavazadlového prostoru napájet spotřebiče umístěné mimo dosah klasické elektrické rozvodné sítě. Třetím příplatkovým prvkem jsou vyhřívané sedačky.

Při testovací jízdě nás příjemně překvapila solidní kapacita zpracování jednotlivých dílů karosérie i interiéru, sympatický je také design.

Pony si podle Miroslava Blohmanna budou kupovat například starší lidé pro dopravu za nákupy nebo k lékaři. Připravují ale také verzi, která bude vhodná pro rozvážkové služby.

 Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 25. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď