Na Jumešimě byl položen základní kámen

foto Japonský premiér Fumio Kišida se 13. dubna 2023 účastní slavnostního položení základního kamene výstaviště pro světovou výstavu Expo 2025 na umělém ostrově Jumešima v Ósace v Japonsku.

Ve čtvrtek se v Ósace konal slavnostní ceremoniál u příležitosti zahájení stavebních prací na hlavní stavbě Expo 2025. Stalo se tak přesně dva roky před otevřením bran Všeobecné světové výstavy.

Japonský premiér Fumio Kišida se 13. dubna 2023 účastní slavnostního položení základního kamene výstaviště pro světovou výstavu Expo 2025 na umělém ostrově Jumešima v Ósace v Japonsku. Slavnostního položení základního kamene na umělém ostrově Jumešima v Ósackém zálivu se zúčastnil premiér Fumio Kišida a další klíčové osobnosti zapojené do mezinárodního veletrhu. Přítomen byl Masakazu Tokura, vedoucí řídícího orgánu výstavy. O události informuje server nippon.com.

Premiér Kišida vyjádřil přání, aby nadcházející akce, do jejíhož zahájení zbývají pouhé dva roky, přilákala více návštěvníků z celého světa než výstava v roce 1975, která se konala rovněž v prefektuře Ósaka v západním Japonsku.

Japonský premiér Fumio Kišida se 13. dubna 2023 účastní slavnostního položení základního kamene výstaviště pro světovou výstavu Expo 2025 na umělém ostrově Jumešima v Ósace v Japonsku. Očekává se, že šestiměsíční výstavu v roce 2025, která se bude konat pod heslem "Navrhování budoucí společnosti pro náš život", navštíví 28,2 milionu lidí, kteří si mimo jiné vyzkouší kyvadlovou dopravu "létajícím autem" a budou sledovat "pulzující srdce“. To bude vyrobeno z buněčných listů srdečního svalu, jež pocházejí z indukovaných pluripotentních kmenových buněk (iPS).

Svou účast zatím přislíbilo celkem 153 zemí a regionů a osm mezinárodních organizací.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď