Zajímavá podívaná s legendárním tenistou Rogerem Federerem na železničním putování Švýcarskem.

foto Switzerland Tourism připravil exkluzivní film od oscarového režiséra v hlavní roli s Rogerem Federerem

Praha 30. března 2023 (PROTEXT) - Letos si pro vás Switzerland Tourism připravil exkluzivní film od oscarového režiséra v hlavní roli s Rogerem Federerem a populárním komikem Trevorem Noahem. Celý film se odehrává na Grand Train Tour of Switzerland, okružní trase spojující všechny světoznámé panoramatické vlaky Švýcarska.

Fotogalerie

Celý film ke zhlédnutí na YouTube zde: https://youtu.be/5JK7vjVaIvo.

Roger Federer, globální ambasador Switzerland Tourism, navštíví letos trasu Grand Train Tour of Switzerland. Trasa samotná spojuje všechny slavné panoramatické vlaky do jednoho úchvatného okružního putování vlakem a své cestující proveze po nejznámějších památkách země v pohodlí a dle jejich výběru. Od ledovců k jezerům a od hor k městům: každá etapa Grand Train Tour of Switzerland má svůj jedinečný charakter. Návštěvníci tak mohou na 1 280 kilometrech a v osmi etapách objevit nejzajímavější místa a zážitky Švýcarska! Půvabná města, jako je Lucern, působivé přírodní úkazy, jako jsou Rýnské vodopády, a majestátní hory, jako je Matterhorn a Jungfraujoch. Jedinečnou cestu vlakem můžete zažít po celý rok a sestavit si ji přesně podle svých představ, co se týče délky trvání a trasy. Chcete poznat, co vše je v ceně? Může to být například úsek z Montreux do Zermattu, který vede od Riviéry Ženevského jezera k hoře hor – Matterhornu. Nebo to může být trasa ze Svatého Mořice do Lugana, která vás zavede od ledovců k palmám a jejíž součástí jsou i tratě Rhétské dráhy zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO! Přímořskou stránku Švýcarska poznáte na trase ze St. Gallenu do Curychu (přes Schaffhausen), která vede krásnou kopcovitou krajinou směrem k Bodamskému jezeru a pak 40 kilometrů podél jeho břehu.

Roger Federer po svých jedinečných tenisových výkonech sice loni ukončil kariéru vrcholového sportovce, ale i nadále působí jako ambasador Switzerland Tourism (ST). I nyní, po skončení kariéry, je nejen nejlepším sportovcem Švýcarska, ale také jeho nejlepším velvyslancem. Ohlédnutí za uplynulými dvěma lety, v nichž společně se Switzerland Tourism stanovil novou úroveň národní turistické propagace, je toho jasným důkazem. V žebříčku "YouTube Ads Leaderboard", který byl představen v rámci Cannes Lions 2022, se film Switzerland Tourism „No one upstages the Grand Tour of Switzerland” / „Nikdo nepřekoná Grand Tour of Switzerland", který propaguje Grand Tour of Switzerland společně s hvězdami Rogerem Federerem a Anne Hathaway, umístil na druhém místě – hned za společností Samsung a před společnostmi Omega, Amazon, Netflix a Apple, a stal se tak celosvětově nejúspěšnějším propagačním spotem v oblasti cestovního ruchu. Klip uveřejněný v dubnu 2022 od té doby nasbíral více než 103 milionů zhlédnutí.

Po spolupráci s Robertem De Nirem v roce 2021 a Anne Hathaway v roce 2022 se ambasador Switzerland Tourism letos opět dočkal záře kamer. Jeho kolegou v kampani pro letošek je Trevor Noah, komik, autor bestsellerů, producent a filantrop, který je stejně jako Roger Federer napůl Švýcar a též napůl Jihoafričan. Také tým za kamerou je špičkový: spot režíroval Tom Hooper, který v roce 2011 získal Oscara za film Králova řeč. Spot představuje Švýcarsko jako atraktivní cestovatelskou destinaci se zaměřením na cestování po železnici.

O Trevoru Noahovi.

Trevor Noah je jedním z nejúspěšnějších mezinárodních komiků v Africe a sedm let uváděl pořad "The Daily Show" na stanici Comedy Central, který získal cenu Emmy. V roce 2020 byl Trevor nominován také na cenu Grammy a tři roky po sobě působil jako moderátor předávání cen Grammy. Trevor je autorem bestselleru New York Times č. 1 "Born a Crime: Příběhy z jihoafrického dětství. Napsal, produkoval a hrál ve 12 komediálních speciálech a má za sebou vyprodané stand-up komediální show, včetně aktuálního světového turné "Off The Record". Trevor vytváří a produkuje různorodý, vysoce kvalitní kreativní obsah ve společnosti Day Zero Productions; a díky své filantropické činnosti založil nadaci Trevor Noah Foundation, jejímž cílem je zlepšit spravedlivý přístup ke kvalitnímu vzdělání pro nedostatečně zajištěnou mládež v Jihoafrické republice.

Jarní akce na Swiss Travel Pass 4+1 a 8+2.

Jízdenka Swiss Travel Pass od Swiss Travel System je klíčem ke švýcarské veřejné dopravě pro návštěvníky ze zahraničí. S jedinou jízdenkou tak můžete procestovat celé Švýcarsko vlakem, autobusem a lodí během 3, 4, 6, 8 nebo 15 dní. Konkrétně to znamená neomezené cestování vlakem, autobusem a lodí v rámci celé sítě STS, neomezené využívání MHD ve více než 90 městech, volný vstup do více než 500 muzeí, bezplatné cestování horskými železnicemi a lanovkami na Rigi, Stanserhorn a Stoos a mnoho dalšího. Bližší informace o Swiss Travel Passu naleznete zde: https://mojesvycarsko.com/jizdenkysts.

A abyste měli ještě více času na poznávání nejkrásnějších míst Švýcarska v rámci Grand Train Tour of Switzerland (GTToS), je i letos připravena celosvětová akce na Swiss Travel Pass. V rámci speciální nabídky získáte v období od 15. 4. do 14. 5. 2023 při zakoupení vybraných Swiss Travel Passů až dva dny neomezeného cestování zdarma: MojeSvycarsko.com/stp2023.

Váš kontakt pro média v České republice:

Jan Ursíny, Market Manager

E-mail: jan.ursiny@switzerland.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď