Melitopol je kvůli ukrajinskému ostřelování bez proudu, hlásí okupační úřady

foto Ilustrační foto - Raketa v Doněcké oblasti 3. listopadu 2022.

Kyjev - Ruskem okupované město Melitopol v Záporožské oblasti se kvůli ukrajinskému ostřelování z dnešního rána ocitlo bez dodávek elektrické energie. Zasaženo bylo také lokomotivní depo, uvedly podle agentury TASS Moskvou dosazené úřady.

Podle mluvčí záchranných složek v jihoukrajinském městě byla ostřelováním poškozena elektroenergetická zařízení. "V Melitopolu a některých okolních obcích byly přerušeny dodávky elektřiny," uvedla s tím, že záchranné složky pracují na odstraňování škod.

Později záchranné složky oznámily, že ostřelování ukrajinskými ozbrojenými silami zasáhlo také objekty lokomotivního depa ve městě a že byla poškozena infrastruktura. Útok si podle nich nevyžádal zraněné.

Výbuchy otřásly městem s předválečnou populací asi 150.000 lidí dnes kolem 05:30 místního času (04:30 SELČ), uvádí TASS.

Zásahy lokomotivního depa v Melitopolu, který leží na železniční trase využívané pro zásobování ruských frontových jednotek, zmínil také ukrajinský exilový starosta města Ivan Fedorov. Na sociální síti telegram sdílel video, které podle něj ukazuje řadu výbuchů v této oblasti. Uvedl také, že elektřina vypadla v severních a západních čtvrtích města a některých okolních obcích.

Melitopol se terčem ostřelování stává opakovaně. Naposledy v pondělí Kyjev informoval, že byly zasaženy budovy, které sloužily jako ubytovna ruských vojáků a sídlo místních tajných služeb. Okupační správa hovořila o zásahu vysokoškolských kolejí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 25. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď