Fisker Ocean je SUV s největším dojezdem

foto Elektrické SUV Fisker Ocean.

Oficiální měření dojezdu podle evropského protokolu WLTP ukázalo, že model Fisker Ocean je schopen na jedno nabití trakční baterie ujet 707 kilometrů. Tato hodnota se vztahuje k vrcholné verzi tohoto vozu, která má označení Extreme. Díky tomu bude tento vůz v kategorii elektrických SUV nabízených v Evropě jedničkou v žebříčku těch s nejdelším dojezdem.

Až za ním jsou například Mercedes-Benz EQS-SUV a Tesla Model X. Samotný výrobce s takto dobrým výsledkem ani nepočítal. Předpokládal, že oficiální měření ukáže dojezd přibližně o osmdesát kilometrů kratší.

Díky velké baterii a současně relativně nízké spotřeba může tak uživatel Fiskeru Ocean dojet bez dobíjecí zastávky například z Paříže do Frankfurtu nad Mohanem.

I další parametry Fiskeru stojí za pozornost. Konkrétně výkon motorů dosahuje 550 koní a zrychlení z nuly na 96 kilometrů v hodině činí 3,6 sekundy.

Společnost očekává, že její novinky získá schválení pro provoz na evropských silnicích do konce letošního dubna. Následně bude moci zahájit dodávky vozů zákazníkům, kteří si už typ Ocean objednali.

Současně se budou otevírat prodejní centra na evropském kontinentě. Ty první budou moci přivítat zákazníky již 11. dubna, kdy zahájí provoz Fisker centra ve Vídni a v Kodani.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 17:00 20°C

Celá předpověď