Cena bitcoinu se vyšplhala nad 26.500 USD, je nejvyšší od loňského června

foto Logo digitální měny bitcoin.

Londýn - Nejznámější kryptoměna bitcoin dnes čtvrtým dnem posiluje, odpoledne se dostala až na 26.533 dolarů (asi 588.000 Kč), a je tak nejvýše od loňského června. Podle analytiků těží z chaosu na globálních trzích po krachu amerických finančního ústavů Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank. Kryptoměnová burza Binance zároveň oznámila, že pozastavuje vklady a výběry v britských librách.

Kolem 14:30 SEČ si bitcoin podle specializovaného serveru CoinDesk připisoval za uplynulý den asi deset procent. V neděli cena bitcoinu vzrostla o 7,6 procenta a v pondělí o dalších 9,1 procenta.

Napětí v bankovním sektoru posiluje důvody k tomu, aby americká centrální banka (Fed) příští týden ustoupila od záměru zvýšit úrokové sazby, uvedla analytička Noelle Achesonová. "Z napětí na finančních trzích budou patrně těžit zlato a bitcoin," dodala.

Společnost Paysafe, která je partnerem burzy Binance pro převody v librách, od 22. května zastaví své služby, uvedl mluvčí burzy. "Binance zajistí, že dotčení uživatelé budou mít stále přístup ke svým zůstatkům v librách," dodal. Změna se podle něj týká méně než jednoho procenta klientů Binance. Společnost se teď podle něj snaží pro převody v librách najít alternativní řešení.

Binance je největší kryptoměnovou burzou světa a má více než 128 milionů klientů. V únoru krátce pozastavila transakce v dolarech.

Ceny kryptoměn loni prudce klesly, podle analytiků zejména proto, že růst úrokových sazeb investory přiměl částečně se stáhnout z rizikových aktiv. Série bankrotů ve významných kryptoměnových firmách, včetně velké burzy FTX, způsobila klientům značné ztráty.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď