Zastánce veganství v Německu zalepil zámky fast foodů a obchodů s jídlem

foto Fastfood - hamburger - ilustrační foto.

Greifswald (Německo) - Muž, který se označuje za ochránce klimatu a za zastánce veganství, v noci na dnešek v Greifswaldu na severovýchodě Německa zalepil vteřinovým lepidlem zámky prodejen s rychlým občerstvením a obchodů s jídlem. Informovala o tom policie.

Terčem jeho protestu se stalo nejméně deset prodejen fast foodu a obchodů s potravinami, například rybárna. Počmáral je také politickými hesly, kterými dával najevo nesouhlas se současnou německou politikou ohledně výživy a ochrany klimatu.

Policie tohoto 32letého muže zadržela po krátkém pronásledování. Přiznal se, že chtěl ve svých protestech pokračovat, v úterý měl namířeno do Kielu.

Portál stanice NDR píše, že greifswaldská radnice minulý týden dostala dopis, v němž aktivisté ze skupiny Poslední generace požádali o podporu pro založení celoněmecké společenské rady ke změně klimatu. Pokud by vedení města jejich požadavkům nevyhovělo, vyhrožovali, že ode dneška začnou ve velkém narušovat pořádek v tomto městě na břehu Baltského moře. Starosta Greifswaldu Stefan Fassbinder jim vzkázal, že "výhrůžky nejsou v demokratické společnosti přijatelným prostředkem politické debaty". Navrhl ale, že s aktivisty bude jednat, a ti to přijali.

Aktivisté skupiny Poslední generace chtějí protesty donutit vládu k ráznější ochraně klimatu. Odmítají těžbu fosilních paliv a žádají například snížit povolenou rychlost v dopravě. Při protestech se mimo jiné lepidlem lepí k silnicím, ranvejím či uměleckým dílům v galeriích, která rovněž polévají různými tekutinami.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď