Meloniová po ztroskotání lodi apeluje na EU: zastavte migraci

foto

Premiérka Giorgia Meloniová odeslala dopis nejvyšším představitelům Evropské unie. Slova ministra vnitra Mattea Piantedosiho vyvolávají kritiku.

Zastavte cesty migrantů do Evropy ještě předtím, než začnete uvažovat o záchraně na moři. Postoj italské vlády po ztroskotání lodi u pobřeží Crotone, které stálo život více než šedesát migrantů, vrací do popředí vztahy Itálie s Evropskou unií. Premiérka Giorgia Meloniová vyzvala v dopisu ke konkrétním odpovědím na koordinaci přistání lodí, řekla v pořadu Bruna Vespy "Pět minut" vysílaném po večerních zprávách.

"Chci znovu vyjádřit soustrast s tragédií, která nemůže nikoho nechat lhostejným. To, co se stalo, dokazuje, co jsme vždy říkali, protože mezi mnoha nepravdami, které jsem v posledních hodinách slyšela, je i ta, podle níž tito lidé ztroskotali kvůli opatřením vlády vůči nevládním organizacím. Ale na převaděčství se nevládní organizace nepodílí, a to dokazuje, že čím více lidí odjede, tím více lidí riskuje smrt. Jediný způsob, jak tento problém řešit vážně a lidsky, je zabránit jim v cestě a k tomu potřebujeme Evropu, která kromě toho, že samozřejmě deklaruje svou ochotu, jedná a rychle. A to je důvod, proč jsem dnes zaslala Evropské radě a Evropské komisi dopis, v němž žádám, aby to, o čem jsme jednali na posledním zasedání Evropské rady, bylo okamžitě zavedeno."

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď