Společnost innogy zlevní od března elektřinu pod cenový strop, podmínkou fixace

foto Logo na budově innogy v Ostravě na snímku z 5. dubna 2018.

Praha - Energetická společnost innogy zlevní od začátku března elektřinu pod cenový strop. Cena za jednu megawatthodinu (MWh) bude 250 korun pod stropem, podmínkou však je uzavření smlouvy na 15 měsíců. Informovala o tom společnost innogy. Už dříve snížila ceny u plynu. Ceny pod vládním maximem začali v reakci na klesající ceny energií na trhu snižovat i další dodavatelé.

V současné době innogy dodává plyn a elektřinu pro 1,8 milionu zákazníků. Dodavatelem elektřiny je pro více než 600.000 z nich, což z innogy dělá čtvrtého největšího dodavatele elektřiny v Česku.

Většina dodavatelů energií od začátku roku nabízela novým zákazníkům tarify s cenami vycházející z vládního cenového maxima. To činí pro letošní rok 6000 korun za jednu megawatthodinu (MWh) elektřiny včetně DPH a 3000 korun za jednu MWh plynu. K tomu je potřeba připočítat distribuční poplatky. Takzvané stropy platí pro domácnosti, firmy i veřejné instituce.

"Zákazníci se tak dostanou pod cenový strop o dvě stě padesát korun. Nabídka platí pro nové i naše stávající zákazníky, kterým aktuálně končí fixovaná smlouva a podepíší smlouvu od prvního března," uvedl ředitel innogy pro maloobchod a marketing David Konvalina.

Innogy kromě toho připravuje nabídku podstropových cen elektřiny také pro další své zákazníky, kterým bude končit smlouva v nejbližší budoucnosti. Nové ceny a podmínky tzv. prolongací představí v příštích dnech.

Už dříve innogy snížila 320.000 svých stávajících zákazníků rovněž dodávky plynu. Sleva 340 Kč za MWh platí od začátku února. Zákazníci, kteří plynem vytápějí rodinný dům tak v průměru podle společnosti ušetří asi 3000 korun za rok. U klientů, kteří plyn používají na vaření, sleva činí 34 procent.

Ceny energií pod vládou stanovenými limity už v minulých týdnech začali nabízet i další dodavatelé. Například E.ON snížil svým klientům bez dlouhodobého závazku elektřinu proti stropu o šest procent a plyn o osm procent. Části klientů snížilo ceny plynu bez fixace také innogy, a to o zhruba 240 Kč za MWh. Snížení cen stávajícím zákazníkům oznámily také firmy Centropol nebo MND. Nový tarif představil i ČEZ. Ceny energií u něj budou klesat postupně, podmínkou však u něj je dlouhodobá smlouva. Od května sníží své prodejní ceny zemního plynu a elektřiny pod vládou stanovený limit také Pražská plynárenská.

Velkoobchodní cena elektřiny v posledních týdnech klesla ke 155 eur (asi 3670 Kč) za MWh bez DPH. U plynu sestoupila k 60 eur (zhruba 1420 Kč) za MWh. Loni v létě se ceny obou komodit pohybovaly i výrazně nad vládou stanoveným limitem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď