Kurýři společnosti Wolt protestují proti novému systému odměňování

foto Demonstrace pracovníků služby na doručování jídla a dalšího zboží Wolt, 1. února 20233, Praha.

Kurýři rozvážkové společnosti Wolt v Praze podruhé v tomto měsíci protestovali proti změně systému odměňování, kvůli němuž jim podle nich klesly výdělky. Odměňování je podle kurýrů po změnách, které Wolt zavedl před několika týdny, netransparentní.

Kurýři rozvážkové společnosti Wolt v Praze podruhé v tomto měsíci protestovali proti změně systému odměňování, kvůli němuž jim podle nich klesly výdělky. Odměňování je podle kurýrů po změnách, které Wolt zavedl před několika týdny, netransparentní. Podle vedení společnosti se odměny kurýrů už po prvním protestu dostaly na stejnou úroveň jako před změnami systému.

Petice s požadavky nespokojených kurýrů má podle demonstrantů již tisícovku podpisů. Mluvčí českého Wotlu Jana Jarošová říká, že nespokojených je jen několik procent z více než 7000 kurýrů, kteří v Česku za společnost doručují. Kurýři většinou pracují jako takzvaní partneři, tedy jako živnostníci, kteří si musejí sami hradit například sociální a zdravotní pojištění a náklady na údržbu vozidel.

Organizátoři akce se po prvním protestu s představiteli firmy sešli, nyní Wolt žádné další oficiální kroky neoznámil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď