Přístav Civitavecchia se rozvíjí z peněz ministerstva dopravy a EU

foto

Vznikala dohoda o projektu za 35 milionů a nových docích na trase, která přístav spojuje s Barcelonou.

Na městském úřadu Civitavecchia bylo za přítomnosti ministra infrastruktury a dopravy Mattea Salviniho podepsáno memorandum o porozumění týkající se realizace projektu vysoce výkonné infrastruktury určené pro přístav Civitavecchia v hodnotě 35 milionů eur z prostředků ministerstva dopravy. Dohodu podepsali starosta města Civitavecchia Ernesto Tedesco, předseda Správy přístavního systému středního a severního Tyrhénského moře Pino Musolino a za ministerstvo dopravy generální ředitelka pro dohled nad přístavními orgány Maria Teresa Di Matteo. Projekt zahrnuje plán výstavby logistické platformy pro rozvoj přepravy potravin, která bude vybudována v oblasti zvané Fiumaretta. Plánuje se také výstavba silnice, která zlepší spojení s přístavem, a přestavba bývalé cementárny Italcementi, která je již desítky let nevyužívaná, a bude tak vrácena občanům.

"Věřím, že těch 35 milionů může být velkým lákadlem, který přivede další fondy, nějakého dalšího externího investora, který řekne, že v Civitavecchii to jde. Když to řeknou, tak to udělají. Spoléhám tedy na to, že tyto veřejné peníze jsou jen začátkem přísunu soukromých peněz, díky níž se Civitavecchia bude moct těšit z výjimečného počtu studentů, důchodců, profesorů a obchodníků."

Při podpisu memoranda o porozumění byly za přítomnosti náměstka ministra Claudia Durigona slavnostně otevřeny doky 29 a 30 nového přístavu Civitavecchia Ferry Dock. Doky byly dokončeny díky financování projektu BC Link Evropskou unií, které získaly přístavy Civitavecchia a Barcelona v celkové hodnotě 21 milionů eur. Správa přístavního systému středního a severního Tyrhénského moře dokončila práce na molu s velkým předstihem před svým španělským partnerem. V loňském roce byly také dokončeny loděnice.

"Molo 29, které slouží právě těmto novým loděnicím, rozšiřuje naši kapacitu v oblasti ro-ro, tedy i v oblasti intermodální mobility, a tím zvyšuje i náš koeficient udržitelnosti, a je to molo, které běžně slouží pro spojení s Barcelonou. Tedy i v rámci evropského projektu, což byl vlastně takzvaný BC Link, který nám umožnil financovat stavbu mola. Jde o důležitý den, který poukazuje především na věci, které je třeba udělat, ale také na věci, které již byly vykonány."

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď