Ukrajinský generální štáb hlásí odražení ruských útoků u 14 obcí na východě země

foto Ilustrační foto - 122mm houfnice D-30 (2A18) ruské armády ostřelují ukrajinské jednotky na neznámém místě na Ukrajině 3. února 2023.

Kyjev - Ukrajinské ozbrojené síly odrazily za uplynulý den ruské útoky poblíž 14 obcí ve východoukrajinské Doněcké oblasti, vyplývá z pravidelné ranní operační svodky ukrajinského generálního štábu. Ruská invazní armáda podle něj soustředí své úsilí především na útočné akce ve směru na Kupjansk, Lyman, Bachmut, Avdijivku a Novopavlivku. Moskva dnes oznámila, že její vojska dobyla obec Mykolajivka v Doněcké oblasti.

Velení ukrajinské armády hlásí například odražení ruských útoků u Bachmutu nebo Marjinky. "Při bojích v oblasti Bachmutu naprosto chybí koordinace a součinnost mezi ruskými okupačními silami a členy takzvané Wagnerovy žoldnéřské skupiny," tvrdí ukrajinský generální štáb.

Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov mimo jiné oznámil, že ruská armáda dobyla obec Mykolajivka. "Dobrovolníci útočných oddílů s palebnou podporou raketových vojsk a dělostřelectva Jižní skupiny vojsk osvobodili osadu Nikolajevka (ukrajinsky Mykolajivka - pozn. ČTK) v Doněcké lidové republice," prohlásil Konašenkov, přičemž termín "osvobozování" Moskva používá v souvislosti s dobytím a okupací ukrajinského území. Doněcká lidová republika (DNR) je mezinárodně neuznaný proruský separatistický útvar v ukrajinské Doněcké oblasti.

Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu není možné v podmínkách války bezprostředně nezávisle ověřit.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď