Při nehodě trolejbusu v Ostravě utrpěli zranění čtyři cestující a řidič

foto Nehoda trolejbusu v Ostravě, 5. února 2023.

Ostrava - Čtyři cestující a řidič utrpěli zranění při nehodě trolejbusu v Ostravě. Řidič trolejbusu ze zatím neznámých příčin vyjel vpravo mimo vozovku a narazil do sloupu veřejného osvětlení. ČTK to sdělila policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Fotogalerie

Nehoda se stala před 09:00 ve Slezské Ostravě na nájezdu z Bohumínské na Českobratrskou ulici. "V péči záchranářů skončilo pět zraněných osob včetně řidiče. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u řidiče trolejbusu negativní," uvedla Kubzová.

Mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl řekl, že zraněny byly čtyři ženy a jeden muž ve věkovém rozpětí 29 až 83 let. "Jednalo se o tři středně těžce a dva těžce zraněné," řekl. Čtyři lidé utrpěli zranění hlavy, z toho dva s příznaky otřesu mozku, dva lidé měli zraněné ruce a nohy. Všichni zranění byli při vědomí a záchranáři je rozvezli do městské a fakultní nemocnice.

Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému. Havarovaný trolejbus vyprostili a odtáhli hasiči. "Zjišťováním příčin a okolností nehody se zabývají ostravští kriminalisté," uvedla mluvčí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 19:00 16°C

Celá předpověď