Mrtvý kostelník a zraněný kněz při údajném teroristickém útoku v několika kostelech v Algeciras (Cádiz)

foto

Policejní zdroje Europa Press potvrdily, že po útocích zemřel kostelník kostela De la Palma de Algeciras a byl zraněn kněz kostela San Isidro de Algeciras.

Místní policie v Algecirasu zatkla tuto středu muže obviněného z vloupání se do kostela s mačetou a pobodání kněze. Incident vyšetřuje Národní policie. Zdroje z Linky 112 Andalusia informovaly Europa Press, že k útoku došlo kolem 19:30 a že volající upozorňovali na útoky v několika kostelích. Svědci popsali, že do církevní budovy vnikl muž ozbrojený mačetou a pobodal dva lidi, kněze a kostelníka.

Starosta Algeciras (Cádiz) José Ignacio Landaluce vyslovil tuto středu svůj zármutek osobně i jménem města nad smrtí Diega Valencie, kostelníka kostela Parroquial de Nuestra Señora de La Palma, který se stal obětí údajného teroristického útoku na kostely. Starosta oficiálně nařídil den smutku a také svolal shromáždění na 12:00 u bran hlavního chrámu jako odmítnutí tohoto útoku. Stejně tak popřál brzké uzdravení faráři kaple San Isidro, otci Antoniu Rodríguezovi, který byl také vážně zraněn při stejné události a který se nachází ve stabilizovaném stavu v nemocnici Punta de Europa.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď