Česká dvacítka narazí na příštím MS na USA, Slovensko, Švýcarsko a Norsko

foto Ilustrační foto - Mistrovství světa hokejistů do 20 let v kanadském Halifaxu - semifinále: ČR - Švédsko, 4. ledna 2023. Češi se radují z vyrovnávacího gólu Davida Jiříčka.

Halifax (Kanada) - Čeští hokejoví junioři se na příštím mistrovství světa, které se odehraje za rok v Göteborgu, utkají ve skupině B s USA, Slovenskem, Švýcarskem a Norskem, které mezi elitou nahradilo Rakušany. Podle rozdělení, jak ho po skončení MS v Kanadě na základě konečného pořadí zveřejnila Mezinárodní hokejová federace, změří v 'áčku' síly týmy Kanady, domácího Švédska, Finska, Německa a Lotyšska.

Do Evropy se juniorské MS vrátí po čtyřech letech. Starý kontinent jej hostil naposledy na přelomu let 2019 a 2020, kdy se hrálo v Ostravě a v Třinci. Další tři šampionáty byly v Kanadě: loni i mimořádně v srpnu, neboť tehdy proběhl náhradní turnaj za MS z konce roku 2021 předčasně ukončené po problémech s koronavirem.

Ve Švédsku se bude hrát od 26. prosince do 5. ledna 2024. Tato země uspořádá MS dvacítek posedmé, Göteborg ale poprvé. Hlavní halou, kde proběhnou boje ve skupině A, bude Scandinavium s kapacitou 12.044 diváků, skupina B se odehraje v hale Frölundaborg, v níž se do hlediště vejde maximálně 6044 diváků.

Složení základních skupin na MS dvacítek 2024 v Göteborgu:

Skupina A: Kanada, Švédsko, Finsko, Německo, Lotyšsko.

Skupina B: Česko, USA, Slovensko, Švýcarsko, Norsko.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď