Francouzské fotbalisty přivítal v centru Paříže rozjásaný dav

foto Fanoušci vítají francouzské fotbalisty na pařížském náměstí Svornosti po jejich návratu z mistrovství světa v Kataru, 19. prosince 2022.

Paříž - Francouzské fotbalisty po návratu z mistrovství světa v Kataru přivítal v centru Paříže nadšený dav, který zaplnil náměstí Svornosti (Place de la Concorde). Podle odhadu stanice BFM TV bylo v okolí obelisku nejméně 15.000 lidí a další v průběhu večera neustále přicházeli. Fotbalisté pozdravili fanoušky z balkonu hotelu Crillon. Francie v nedělním finále podlehla na penalty Argentině.

Jako první davu zamávali trenér Didier Deschamps a kapitán Hugo Lloris. Poté se k nim přidal zbytek týmu. Fanoušci skandovali "díky". Reprezentanti podle komentátorů byli zaskočeni tím, kolik lidí na ně čekalo.

Tým, kterému se nepovedlo obhájit titul z roku 2018, přiletěl na letiště Roissy - Charles de Gaulle, odkud odjel autobusem do centra Paříže. Kolonu už z přistávací plochy doprovázel policejní konvoj. Novináři poznamenali, že při vystupování z letadla byla většina členů týmu podmračená, na rozdíl od jásajících fanoušků.

Nad davem vlály francouzské vlajky, zpívala se národní hymna Marseillaisa, lidé troubili na klaksony a odpalovali zábavnou pyrotechniku. Navzdory finálové prohře panovala vítězná nálada. V epicentru oslav neměl signál žádný z telefonních operátorů.

Fanoušci zdravili fotbalisty i během jejich cesty do centra Paříže. Lidé šplhali po fasádách blízkých domů, věšeli se na sloupy veřejného osvětlení nebo ploty, aby lépe viděli.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď