23. kolo ELH: Sparta vyhrála na ledě Kladna, Zlín zdolal Litvínov

foto Utkání 23. kola hokejové extraligy: Rytíři Kladno - HC Sparta Praha, 29. listopadu 2019 v Kladně. Zleva Antonín Melka, brankář Denis Godla a Matyáš Zelingr (všichni z Kladna) a Lukáš Rousek ze Sparty.

Praha - Hokejisté Sparty zvítězili ve 23. kole Tipsport extraligy na ledě Kladna 4:2, připsali si osmou výhru za sebou a vedou soutěž s náskokem šesti bodů na Liberec.

Pražané o své jedenácté venkovní výhře v řadě, jíž opět vylepšili extraligový rekord, rozhodli ve třetí třetině. Rytíři utrpěli třetí porážku z posledních čtyř zápasů, navíc ve 27. minutě přišli o svou hvězdu Jaromíra Jágra, který nedohrál utkání kvůli zranění.

"Věříme, že to nebude nic vážného. O tom zdravotním problému více napoví další vyšetření. Na jejich základě se uvidí, jestli v neděli nastoupí, nebo ne," řekl tiskový mluvčí Kladna Lukáš Jůdl. Sedmačtyřicetiletý hrající majitel Kladna odstoupil po souboji s obráncem Adamem Poláškem. Při pokusu o otočku se Jágrovi rozjela levá noha.

Na kluzišti soupeře dokázal uspět i Hradec Králové, který sice v Karlových Varech ztratil dvoubrankový náskok, v čase 60:52 ale rozhodl o výhře Mountfieldu v prodloužení Kevin Klíma.

Do nastavení dospěl i souboj Pardubic a Plzně. Domácí sice ztratili ve třetí třetině dvoubrankový náskok, v power play se jim ale podařilo vyrovnat a v čase 60:21 rozhodl o výhře domácích svým druhým gólem Juraj Mikuš. Dynamo ukončilo sérii pěti porážek a opustilo poslední místo.

Na čtrnáctou pozici klesl Litvínov, který prohrál ve Zlíně 1:3. Berani poprvé v sezoně vyhráli třikrát za sebou a v tabulce se posunuli na 11. místo. Polepšila si i Olomouc, jež porazila Třinec 3:1 a doma uspěla po sérii osmi porážek poprvé od 27. září. Oceláři, kteří v utkání vedli 1:0, si připsali třetí nezdar v řadě. Premiérovými dvěma góly v sezoně se na výhře Hanáků podílel útočník Jan Knotek.

Statistika zápasů 23. kola extraligy:

--------

PSG Berani Zlín - HC Verva Litvínov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Ferenc (Köhler, Claireaux), 56. Fryšara, 59. Fořt (Köhler) - 12. J. Mikúš (Jánošík, Trávníček). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 4398.

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 28. V. Polák (Plutnar), 31. V. Polák (Graňák) - 1. Smoleňák (M. Chalupa, Zámorský), 8. R. Pavlík (Dragoun), 61. K. Klíma (R. Pavlík, Červený). Rozhodčí: Hodek, Micka - Ondráček, Gerát. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4068.

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Nahodil (Klimek), 28. J. Knotek, 59. J. Knotek (Klimek) - 8. Hrehorčák (Kundrátek, Gernát). Rozhodčí: Lacina, Kika - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3737.

Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. P. Machač (O'Donnell, Bílek), 26. Zelingr (T. Kaut) - 3. Dvořáček (V. Růžička), 33. Košťálek (Polášek, Rousek), 56. Jurčina (Buchtele), 60. Rousek (Smejkal, Tomášek). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Pešek, Malý. Vyloučení: 5:5, navíc B. Nash - Forman oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Machala (D. Kindl), 35. J. Mikuš (J. Zdráhal, D. Kindl), 60. Holland (Harju, Kusý), 61. J. Mikuš (Kusý, R. Kousal) - 42. P. Straka (D. Frodl), 45. Vráblík (Moravčík), 47. Moravčík (Gulaš). Rozhodčí: Šír, Obadal - Rampír, Špringl. Vyloučení: 4:4, navíc Jank (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6674.

1. Sparta Praha 23 12 7 1 3 85:52 51
2. Liberec 22 13 3 0 6 77:65 45
3. Mladá Boleslav 23 12 3 2 6 68:48 44
4. Třinec 25 13 1 3 8 84:67 44
5. Plzeň 22 13 0 4 5 76:57 43
6. Brno 23 10 3 2 8 67:68 38
7. Karlovy Vary 23 11 1 2 9 80:59 37
8. Hradec Králové 24 8 3 2 11 61:67 32