V Krkonoších a Orlických horách napadl sníh, na hřebenech hor mrzlo

foto V Peci pod Sněžkou v Krkonoších napadlo několik centimetrů sněhu, 17. listopadu 2022, Trutnovsko.

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Ve vyšších partiích Královéhradeckého kraje dnes v noci nasněžilo, silnice jsou bez omezení sjízdné. Sníh pokryl hlavně Krkonoše a Orlické hory, sníh se držel někde i v horských údolích, například v Peci pod Sněžkou, poprašek napadl i u tvrze Stachelberk u Trutnova. Vyplynulo to z údajů horské služby, meteorologů a webových kamer.

Fotogalerie

"V Krkonoších přes noc napadl asi jeden centimetr sněhu od nadmořské výšky zhruba 800 až 900 metrů, sníh pravděpodobně v nejbližších dnech roztaje. Viditelnost na hřebenech Krkonoš je omezená, střídavě na 400 až 600 metrů, je tam mlha. Na výlet to ale normálně jde," řekl dnes ČTK Pavel Smejkal z Horské služby Krkonoše.

V Krkonoších na horské hřebeny se lze dostat pohodlně z Pece pod Sněžkou kabinovou lanovkou na Sněžku, z Janských Lázní na Černou horu a sedačkovou lanovkou ve Špindlerově Mlýně ve Svatém Petru.

První sníh nadcházející zimy napadl ve vrcholových partiích Krkonoších 18. září, následně se sněžení do nejvyšších českých hor vrátilo ještě 28. září. Závěr října byl ale naopak rekordně teplý, třeba poslední říjnový den byly v Krkonoších ve výškách nad 1000 metrů teploty kolem 19 stupňů Celsia. Ve vrcholových partiích Krkonoš pak opět nasněžilo v noci na 5. listopadu, přičemž pokaždé v dalších dnech sníh roztál. Loni přišel první sníh na hřebeny Krkonoš 12. října, o rok dřív to bylo 14. října.

Meteorologové na dnešek v Královéhradeckém kraji předpovídají zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle mlhy, odpoledne od západu na většině území občasný déšť, nad 1000 metrů, večer na severu nad 400 m déšť se sněhem nebo sněžení. Později večer by mělo srážek ubývat. Nejvyšší denní teploty mají být mezi plus čtyřmi až sedmi stupni Celsia, na horách mezi minus jedním až dvěma stupni nad nulou.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 9. června 2023

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď