Odhalení Hyundai Ioniq 6 se blíží

foto Koncept Hyundai Prophecy.

Automobilka Hyundai zveřejnila video, na němž přibližuje svoji filozofii při tvorbě nového aerodynamického modelu Ioniq 6. Ten je druhý z řady nové generace elektrických vozidel této korejské značky. Prvním byl crossover Ioniq 5.

Novinka bude mít karosérii typu sedan s velmi oblými tvary. To právě dokumentuje obrázek oblázku, který se objevil v upoutávkovém klipu.

Je nepochybné, že mnoho designových prvků automobil určený pro sériovou produkci převezme z koncepčního vozu Prophecy. Ten se světu představil v roce 2020. Například výrazný spoiler umístěný pod zadní okem ve stylu kachního ocasu, který svého času proslavila automobilka Porsche. Také se designéři nejspíše nevzdají svého nápadu s pixelovými svítilnami vpředu i vzadu.

Pohonné ústrojí, včetně vysokonapěťové baterie, by zase mělo být víceméně převzato z modelu Ioniq 5. Lze tedy očekávat v případě verze s pohonem všech kol výkon na hranici 300 koňských sil a dojezd s větší verzí baterie (72,6 kWh) výrazně přes pět set kilometrů.

Hyundai zatím nezveřejnilo, kdy se auto plně odhalí. Lze ovšem předpokládat, že by se tak mohlo stát na známém festivalu rychlosti v Goodwoodu ve Spojeném království. Ten se letos koná od 23. do 26. června.

Kromě sportovních vozů se tam v premiéře má ukázat i řada novinek automobilek nabízejících modely pro běžné motoristy.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď