Ford odtajnil specifikaci svého největšího elektromobilu

foto Ford právě začíná nabízet evropskou verzi elektrické dodávky E-Transit.

Značka Ford právě začíná nabízet evropskou verzi elektrické dodávky E-Transit. Ta se bude standardně nabízet s baterií o kapacitě 68 kWh, což podle metodiky měření WLTP umožní dojezd do vzdálenosti 314 kilometrů.

Elektromotor, který automobil pohání, má točivý moment 430 Nm. Zákazník si bude moci zvolit, zda chce nastavit výkon 135 nebo 198 kW.

V nabídce je celkem 25 různých kombinací s karosériemi typu „plechová skříň“, „skříň s dvojkabinou“, případně podvozek s kabinou. Existuje několik délek a výšek a dokonce hmotnostních variant od 3,5 do 4,25 tuny.

Již v základní výbavě je automobil vybaven klimatizací, bezklíčkovým startováním, vyhříváním sedaček, čelního skla i zrcátek.

Součástí bezpečnostní výbavy je také systém nouzového brzdění s detekcí chodců, adaptivní tempomat, systém pro čtení dopravních značek, asistent pro hlídání mrtvých úhlů. Například při parkování nebo manévrování ve stísněných prostorách se hodí soustava kamer, která poskytuje přehled o celém okolí vozu.

Využít půjde zásuvku, z níž lze napájet různé nářadí či příslušenství příkonem až 2,3 kW.

E-Transit je první evropskou dodávkou Fordu, ve které je zabudován komunikační a informační systém Sync 4, který se ovládá prostřednictvím dvanáctipalcové dotykové obrazovky. Na ní se zobrazují také údaje z online navigačního systému. Ten umí řidiče informovat o dopravní situaci na trase a třeba také o dostupných nabíječkách.

Ford kupujícím nového E-Transitu na jeden rok poskytne přístup do sítě nabíječek Blue Oval Charging Network.

Autonaelektřinu.cz

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď