Mercedes představil své největší elektrické SUV

foto Mercedes představil své největší elektrické SUV, které se oficiálně jmenuje EQS-SUV.

Nepříliš fantazie prokázali lidé od Mercedesu, kteří jsou zodpovědní za vytváření jmen nových modelů. Proto se tedy právě představené největší elektrické SUV oficiálně jmenuje EQS-SUV. Na druhou stranu tím zákazníci dostávají zcela jasné sdělení, že jde o vlajkovou loď značky s třícípou hvězdou, která navíc využívá sedanu nejluxusnějšího elektromobilu EQS.

Fotogalerie

Na délku auto měří 5125 milimetrů, šířka je 1958 a výška 1718 milimetrů. Díky rozvoru 3210 milimetrů je uvnitř dost místa pro sedm cestujících.

Stejně jako ve zmíněném EQS může být palubní deska vybavená systéme MBUX Hyperscreen a tedy celkem třemi displeji. Ten vpravo je určený speciálně pro spolujezdce.

Pohonný systém je také shodný s tím, který se montuje do vlajkového elektrického sedanu. Baterie má proto využitelnou kapacitu 107,8 kWh. Dojezd je ovšem o něco nižší – činí podle měření v režimu WLTP 660 kilometrů. To je hodnota vztažená k méně výkonné verzi verzi 450 + s pohonem jedné nápravy. Oproti sedanu EQS má ale v této verzi pohonný elektromotor o třicet koňských sil zvětšený výkon na celkových 360.

Varianta 580 4Matic pak má výkon 544 koní. Dojezd klesl na 613 kilometrů. Komfort při cestování zajistí vzduchové odpružení a třeba také natáčení kol zadní nápravy.

Na rychlodobíječkách je možné díky nabíjecímu výkonu 200 kW doplnit energii do baterii z 10 na 80 procent během půl hodiny.

To, kdy se vůz začne prodávat, a jaké budou mít ceny, zatím Mercedes-Benz neprozradil.

Autonaelektřinu.cz

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď