Klasický Ford Mustang také dostane elektrickou verzi

foto Elektromobil Ford Mustang.

Zvenčí zůstanou zachovány klasické tvary ikonického sportovního vozu Ford Mustang ve verzi z roku 1967, ovšem jinak se jedná o zcela moderní automobil s elektrickým pohonem. Řeč je o produktu britské společnosti Charge Cars, která nyní odtajnila technická data a cenu tohoto vozu.

Fotogalerie

Stalo se tak necelé tři roky od zveřejnění informací o tomto projektu. Tehdy společnost přivezla na slavný festival rychlosti do britského Goodwoodu studii s označením Charge Ford Mustang EV.

Nyní je již jasné, že se připravuje výroba limitované edice 499 kusů, přičemž každý bude stát nejméně 350 000 liber (v přepočtu přibližně 10,6 milionu korun).

Za tuto cenu kupující získá automobil s pohonem všech kol, se souhrnným výkonem elektromotorů 544 koní a vysokonapěťovou baterií s kapacitou 64 kWh. Ta by měla zajistit dojezd na jedno nabití do vzdálenosti minimálně 320 kilometrů. Z klidu dosáhne automobil na rychlost sto kilometrů v hodině během 3,9 sekundy.

Baterii bude možné dobíjet výkonem až 50 kW, což už na dnešní poměry není rozhodně žádné závratné číslo. Je ale třeba vzít do úvahy fakt, že takový vůz pravděpodobně nebude majitel využívat na každodenní dojíždění do práce nebo na uspěchané služební cesty, ale spíše se s ním pojede pro radost projet o víkendu.

Interiér je v porovnání s výrobkem z konce šedesátých let minulého století zcela zásadně přepracovaný. Jiné jsou sedačky, palubní deska i volant. Ten je pochopitelně multifunkční. Hlavní dominantou v interiéru je ale centrální multimediální displej, který je nepochybně převzatý z modelu Ford Mustang Mach-E.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď