Ford bude vyrábět elektromobily také v Rumunsku

foto Ilustrační foto - Ford Puma

Kromě závodu v Kolíně nad Rýnem bude americká automobilka Ford vyrábět své elektromobily také v rumunské Craiově. Portálu Autonaelektřinu.cz to potvrdil vysoce postavený zaměstnanec značky s modrým oválem ve znaku.

Oba tyto výrobní závody navíc začnou s produkcí vozidel s čistě elektrickým pohonem prakticky ve stejnou dobu – v roce 2023.

Zatímco v Kolíně nad Rýnem budou sjíždět z výrobní linky dvě různě velká vozidla postavená na základě speciální platformy MEB vyvinuté koncernem Volkswagen, v Rumunsku se chystá výroba malé elektrické dodávky.

O rok později pak zákazníci dostanou možnost koupit si s elektropohonem také malý crossover Puma. Ten je zatím k mání pouze se spalovacími motory, ovšem po modernizaci se do něm začne montovat také elektrická pohonná jednotka a vysokonapěťová baterie. Půjde s vysokou pravděpodobností o stejné komponenty, jaké dostane výše zmiňovaný elektrický užitkový vůz.

Zatím Ford importuje do Evropy svůj jediný nabízený osobní elektromobil  Mustang Mach-e ze Spojených států. Z Turecka se pak letos začne dovážet elektrická verze velké nákladní dodávky Transit.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 9. června 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď